Břetislava

Kupuji nelak.dřevěnou postel.Jaký je rozdíl mezi nalakovanou bezb.lakem,voskem, olejem. Co je lepší a zvládnu to sama?

Nejlepší odpověď
mosoj

Jednoznačně nějaký vodou ředitelný bezbarvý lak ( je zdravotně nezávadný).
Impregnace voskem či olejem není nutná ( na postel určitě pršet nebude) ani vhodná ( výpary). Navíc povrch by se pěkně špinil.

Stačí jen měkký štětec, lak , trochu místa a dostatek času. Určitě to zvládnete.

Udělat dva nátěry.

  1. řídkým naředěným lakem. Dřevo se napustí a uzavře.
  2. Neředěným udělá se pěkný povrch.

Je si třeba jenom zvolit jestli lesklý nebo matný. Doporučuji matný, výsledek je zaručený.

Další odpovědi
terry

Oleje jsou také zdravotně nezávadné. Jsou i z přírodních zdrojů. A pro používání jsou nemastné. A s výpary to je stejné jako vod.řed.laků.
Jen je vždy potřeba vybrat ten správný přípravek.

albert

Ideální je, pokud postel skutečně je „syrová“. tj. nenalakovaná použít napouštěcí pastu se včelím voskem. Krásně vynikne kresba dřeva, dřevo příjemně voní a dostane jemný hedvábný lesk. Dobrá pasta nebo olej rozhodně nelepí!!!