Avatar uživatele
dagry

Kupujete si pomelo? Chutná vám?

Já se přiznám, že po něm zatím jen pokukuju, ale ještě jsem jej neochutnala. Všude čtu jak je zdravé a chutné, ale nemusím hořké grepy a mám strach, že to má nahořklou chuť. Jak vám chutná?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, aramah, kapka, flodur, bobánek před 4862 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

My ho kupujeme relativně často, protože děti ho milují a vždycky jim tím udělám velkou radost. Kdyby bylo levnější nebo častěji akce, tak ho kupujeme mnohem víc.
Chuť je sice trochu do hořka, ale tolik jako grep ne. Je zároveň i sladké a není kyselé. Dužina je sušší, než třeba u pomeranče. Dá se tedy rukou naporcovat na menší kousky, aniž by měl člověk ruce tolik zapatlané od šťávy.
Prodává se i minerálka s příchutí pomela, tak ji můžete pro určitou představu zkusit.
Zkuste i to pomelo.
Jestli je, kvůli chuti, nějaká vhodnější doba, kdy ho koupit nevím. Jak říkám, kupuji ho v akci, když je do 25 až 30 Kč. Možná je za pajdu ještě lepší, co já vím. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Jednou jsem si ho koupil a vnitřek byl zcela bez chuti.To ovšem neznamená že pomelo není chutné jen jsem ho koupil ve špatném období.Snad se najde zde někdo,kdo bude vědět kdy je pomelo chutné.Samotného mně to zajímá.:-)
P.S.Zjistil jsem že pomelo je vhodné kupovat v prosinci a lednu.Dále viz odkaz.

http://exoticke-ovoce.coajak.cz/ho­me/pomelo/pome­lo-popis.htm

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Párkrát jsem ho koupila, lepší je pěkně vyzrálé do žluta či slabě růžova,pak je chutnější. Vyzkoušejte ,bude vám chutnat, pěkně ho musíte oloupat i bílou slabou blánu/ta je hořká/ a měsíčky si můžeme nalámat do salátů, nebo konzumovat jen tak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
myšpulín

Pomelo si kupuji a určitě mi chutná víc než grep.
Když ho dobře oloupete, tak hořké nebude a pochutnáte si.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mousinek

Jednou sem ho zkoušela a bylo sladké a dalo se to jíst.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Kdo jednou ochutná -neodolá.
Když se hezky oloupá je moc dobré.A veliká výhoda je že nepouští moc šťávu,člověk nemá "zapatlané"ruce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Pomelo kupujeme. Chutná nám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek