terry

Kupujete řecké jogurty? Co je zase za módu? Za řecký jogurt se převléká kdeco, mám dojem.

Chápu, že mají o dost vyšší obsah vápníku, ale jak to je s tukem?
Měly by mít i vyšší obsah tuku, pak zase čtu s nabídkou 0% tuku, navíc tuky nesou chuť, …
Váš názor?

http://prozeny­.blesk.cz/cla­nek/pro-zeny-jak-zhubnout-hubnuti/308179/rec­ky-jogurt-zazracna-potravina-opravdu-pomuze-zhubnout.html

http://www.ty­den.cz/rubriky/re­lax/apetit/ne­ni-recky-jogurt-jako-recky-jogurt_301936.html

http://www.ka­loricketabulky­.cz/milko-recky-jogurt-bily-0---tuku/

http://www.vim­cojim.cz/cs/spo­trebitel/zdra­va-vyziva/vyvazena-strava/Jednou-recky-jogurt,-prosim...__s638x7788­.html

Nejlepší odpověď
ratava

Kupuji bílé tučné jogurty, jestli jsou řecké, norské, bulharské… mi je celkem jedno. V létě kupuji od oblíbeného mlékaře na trhu, v zimě v obchodě…

Kouknu-li na složení „jakože“ řeckého jogurtu, většinou jde o kombinaci bílého a smetany. Potřebuji-li domů jednorázově větší množství jogurtu, klidně po něm i v obchodě sáhnu, je-li to výhodnější (nehledě na úsporu místa a lepší manipulaci než s kelímky s alu víčky…)…

Za trvalou „módu“ spíše počítám tu beztukovost a její bezmyšlenkovité přijetí, kdy např. mnoho kolegyň si ke svačince dopřává onen nulaprocentní ala jogurt plný želatiny, škrobu a pod. a k tomu půllitr „latéčka s cukrem“… v tomto případě mi ne-řecký jogurt, byť s tukem, vychází stále lépe (není-li to neřecký ala jogurt :o) )

Ale když tak čtu vaše odkazy, možná i jde o jakousi momentální módu… kterou brzy/ později nahradí zas jiný jogurt(-ový výrobek)… jestli je ta oblíbenost jen článková, nebo výrobek zákazníci opravdu tolik kupují, posoudit neumím… občas mi totiž přijde, že všechny tyto články předbíhají poptávku…

Další odpovědi
gecco

Márketing…
😉
Nekupuju – nenechávám se masírovat…
Na marinování masa kupuju buďto Kunín a nebo Olmu a jinak jogurt nepo(u)žívám…
😉

RyuzakiKate

Jou, když je v Lidlu Řecký týden, tak si vemu ten 1kg kyblíček a mám během tejdne na škole o snídaně na dlouho vystaráno :)

cochee

Nemám rád Řeky ani jogurt. Tudíž nekupuju. Jogurt je hnusný a Řeci jsou něco jako evropští Kubánci. Holajduša a maňána (já vím, že maňána je španělský úkaz, ne řecký).

marci1

Někdy kupuji. Existují řecké jogurty s 0% tuku, ale i s tukem. 🙂

Mc Merkurion

… když jogurt,tak jogurt: http://www.ma­deta.cz/cz/vy­robky/prehled-vyrobku?katego­rie=jogurty a ne ty navoněný s*ačky …

dudu

Kupujeme docela pravidelně. K výrobě originálu je používána jedinečná kultura, jogurt má specifickou konzistenci s jemnou a lahodnou chutí.
Při pobytech v Řecku si na něm pochutnáváme téměř denně buď v kombinaci s čokoládou a nebo ovocem, např. zavařenými broskvemi přelitými medem. Mňam.

briketka10

Ne, je to jen o reklamě. Kupuju jen
zakysanou smetanu ta je nejlepší :)

terry

RyuzakiKate, tím chceš říct (napsat), že jinde řecké jogurty nekupuješ?
A proč?
Můžeš, prosím, odpovědět na otázku?

RyuzakiKate

Jindy mě to nenapadne a taky mi ta cena přijde přestřelená vzhledem k tomu, jaký to jsou malý kelímečky, to bych musela sežrat 3 najednou :)

terry

Marci1, o to mi právě jde. Že se některé za řecký jogurt jen převléknou.
Řecký jogurt by měl mít vyšší obsah tuku. Ale to se jaksi neslučuje s českou zdravou životosprávou.