Avatar uživatele
Džanička

Kupujete pelmeně plněné masem?? Jakou k nim děláte omáčku na polévání, potřebuji nějakou inspiraci na změnu..

Já dělám např. se zakysanou smetanou, kterou zahřeju a přidám strouhaný sýr, až se rozpustí, tak pelmeně poleju a ještě posypu sýrem.. Čím více nápadů, tím lépe…
Doplňuji:
Tak když je nekupujete, tak jak je děláte ;o)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, tom004, anonym před 4624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Tady jsou nápady omáček na těstoviny – http://www.la­buznik.com/rec_cat­s.php?ParentID=164

Ale pelmeně nekupuji.
Doplňuji:
Já je totiž ani nedělám.

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Nakrájím cibuli,na co nejjemnější kroužky,vložím do horkého sádla.Když je světle hnědá,sítkem vyjmu.Porci,na talíři,posypu malou lžičkou čerstvě strouhaného křenu,přidám osmaženou cibuli,a podle chuti,osolím,a případně poleji sádlem.Nic,moc dietního,ale zkuste.Pelmeně,také děláme,ale někdy,je i koupím.
Doplňuji:
Dělám je podle tohoto receptu.Není můj,ale mám ho vyzkoušený.

4 porce.Na těsto: 300 g hrubé mouky, 1 vejce, 1 dl vody, sůl. Na náplň: 150 g hovězího masa, 150 g skopového nebo vepřového masa, 1 menší cibule, 1 lžička soli, strouhanka, pepř.
Na vále uděláme těsto (je nudlové), mírně osolené a nastavené vodou. Uhněteme je na tuhé hladké těsto a necháme odpočinout asi 20 minut. Pak těsto tence vyválíme a skleničkou o průměru zhruba šest – osm centimetrů vykrojíme kolečka. Na každé kolečko dáme náplň, těsto přehneme a dobře k sobě přitiskneme okraje. Vaříme v osolené vodě při slabém varu asi 10–12 minut.

Příprava náplně – maso umeleme, přidáme sůl, pepř, asi 1,5 dcl vody,vodu je třeba zapracovat do masa,až je „suché“, ustrouhanou cibuli a strouhanku,podle potřeby.Dobře při zpracovávání promícháme.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

nekupuji.
chodím na ně k rusům (vážně), kolegovi – jeho manželka (kozáčka) je dělá výborné.

a i tá ruská vodka k tomu nemá chybu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Džaničko,neku­puji,dělám je.Je to super mňamka,nejraději je máme v polévce,zkoušela jsem to s octem-hnus.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek