Lgee

Kupujete „levné“ potraviny?

Takové ty obchduky s prošlou trvanlivostí, prý tam mají 6 dní prošlé melko 3.5% za 6.90 korun a šunku kuřecí za 10,– která normálně stojí 22,– čínskou polévku prošlou dva dny místo 5 Kč asi 1.50 Kč, nechodím tam nakupovat ale potkal sem starého kamaráda který tam prý chodí vydělává 42000 mesicne ale říká že na co by měl kupovat drahé zboží když může pomoct zkonzumovat staré a to nové se nemusí vyhazovat nebo dávat do techto obchodu jaký na to máte názor? Je to škodlivé takto nakupovat s prošlou trvanlivostí dlouhodobě ze kamarádovi ani nevadí že bude mít zdravotní potíže? Neřeknu kdyby vydělával 15k ale vydělává 42k což už je docela „balík“ jelikož průměr je 27k

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Jeden exemplář takového obchodu máme i u nás. Vlezla jsem tam jednou, jenom abych si koupila vodu. Nic víc bych tam nekoupila ani omylem.

Ono u takových potravin jako jsou dejme tomu těstoviny, čínská polévka, rýže to asi nevadí. To jsou trvanlivé potraviny a obvykle vydrží déle, než určuje minimální trvanlivost. Uzeninu, natož takovou, jako šunku, bych neriskovala ani zadarmo. U jogurtů záleží, jak jsou kvalitní. Kvalitní jogurt vydrží i nějaký ten týden po skončení trvanlivosti, ale proč si ho kupovat už prošlý a riskovat, že zrovna tenhle už dobrý nebude, že.
A s platem 42 000,–? Pokud nemá desetičlennou rodinu, tak to taky nechápu, ale očividně to dělá dobrovolně, a kdo chce kam…

Další odpovědi
anonym

Ano, protože tento režim mně nedovolí ( finančně) kupovat potraviny, které za komunistů nebyly šizené.Od Aše až po Košice byla jednotná norma a jednotná cena čili potraviny nebyl ŠIZENÉ.
Dnes, když si koupit kvalitní potraviny, tak na to nemám, protože jsou dražší a otrokářský podnikatel mně zase tolik neplatí ( sice od července jsem důchodce, ale to stále platí, protože důchodci za komunistů si nešizené potraviny mohli dovolit, protože byly jednotné normy na VEŠKERÉ potraviny).

zjentek

Ne. Nechápu existenci takovýho krámu. Ve stejnou chvíli na Zemi zuří obezita, a hladomor. Jak mám tedy takový obchůdek chápat?

anonym

Ani náhodou, co jsem?

dubraro

Někdy si takové potraviny koupím na bleším trhu.