pusinka50

Kupujete čínské, vietnamské a z Asie pocházející výrobky, co se potravin týká? Chodíte třeba i do asijských fast foodů?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/373235-dalsi-skandal-s-cinskymi-potravinami-celnici-zabavili-maso-z-dob-mao-ce-tunga.html

Nejlepší odpověď
gecco

Do asijských fastfoodů občas zajdu – kebab…, smažené nudle, voňavá kachna nebo ryba… Jo – kdyžuž mám ´na cestách´ hlad, považuju tyhle fastfoody za mnohem lepší variantu, než klasický párek v rohlíku nebo dokonce hambáč… A zatím – ťukyťuk, jsem nepotkal ´problém´…
😉
Pokud jde o potraviny z Asie – jasně, některé suroviny z ne-asijské produkce v podstatě ani neseženeš. Polotovarům se ale vyhýbám, ať pochází odkudkoli.
😉

Další odpovědi
postcd

ne, radši kupuji české potraviny pokud jsou cenově dostupné

Luxx

z asijských specialit nedám dopustit na Srirachu
http://www.pre­vention.com/si­tes/prevention­.com/files/sty­les/article_ma­in_image_2200px/pu­blic/images/ar­ticles/featured_i­mages/sriracha-compass-752110_0.jpg?i­tok=uNalRYM7

a taky tohle kafe 3 v 1, to je bomba
http://enbac10­.vcmedia.vn/thum­b_wl/250/i:up_new/2014/0­6/25/item/733614/2­0140625231223/Nha-phan-phoi-ca-phe-G7-hoa-tan-G7-3in1-gia-ca-phe-Trung-Nguyen-Dai-ly-ca-phe-gia-re-tra-dilmah-tai-Ha-Noi-Ca-phe-Trung-Nguyen-G7-3in1-hop-21-goi.jpg

led

Mnohé originálne výrobky – nie tie niektoré plagiáty, na to pozor – sú veľmi dobré a výživné, aj keď náš mlsný jazýček a hlavne predsudky (vďaka médiám a agentúre JPP – jedna pani povedala) sa zdajú prvý pohľad odstrašujúce a s divnou chuťou až nechutné. Stačí ale prekonať prvý dojem a tieto zábrany a po chviľke im prídete na chuť.
V otázke azijských fast foodu nie som si istá presne dodržiavaného postupu prípravy a originálnych potravín. Jedla som originál v krajine pôvodu pripravené podľa nie turistických receptov a po návšteve niektorých „azijských“ reštaurácií a fast foodov v SR a ČR (nebudem menovať) som bola sklamaná rozdielom v chuti aj ich výzore. Asi ako v N.Y.C. stvrti Bohémia, alebo v Škotsku v Českej reštaurácii pripravené „vepřo,knedlo, zelo“, bolo to niečo iné…

RyuzakiKate

Do Asijských dobrot chodíme rádi, ale já si tam žádný maso radši nedávám, vždycky jen rejži se zeleninou, to jsou akorát osmahlý kousky brokolice, bambusovejch výhonků, mrkve, fazolovejch lusků, sem tam Jidášovo ucho a tak.

kvetinka01

Já mám asijskou kuchyň také moc ráda a co jsem narazila na jeden bezva e-shop na asijské potraviny, tak si asijskou kuchyni dělám doma 🙂.
Třeba tyhle omáčky http://www.asijske-potraviny.eu/92-grilovaci-marinovaci-omacky není vůbec chyba ochutnat…