alexandra

Kupuje se nevěstě kytka?

Sestra žení syna,a slyšela,že se prý nevěstě má kupovat kytka.Samozřejmě mimo té svatební. Nevíte náhodou,jak to je,a kdo by jí tu kytku měl kupovat?Jestli ta budoucí tchyně?
Doplňuji:
Děkuji moc Očku,za upozornění těm,kteří si otázku pořádně nepřečtou,nešlo o svatební kytici,a jsme z Ostravska a tady je opravdu takový zvyk,jenom teď nevíme,jak moc velký by to byl prohřešek,kdyby ji tu kytku sestra nekoupila.Ještě jednou děkuji Očku za odpověď a tu kytku raději koupíme,ať nemáme problém.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to opravdu jen oblastní zvyk a v republice není moc lokalit, kde se dodržuje. Pokud sestra nepochází právě z míst, kde je tento zvyk běžný, tak ať si s tím neláme hlavu. Buď se ještě před svatbou s rodinou nevěsty domluví co a jak, nebo prostě svou část svatby dětí vyřeší podle svého. Vždy je vše o domluvě.
Doplňuji:
Milé dámy, tento zvyk skutečně existuje a to, že o něm nevíte, není ještě důvodem, abyste o něm pochybovaly. Švagrová toto řešila na frýdecko-místecku.
Má tři syny a kytici skutečně kupovala pro jednu svou snachu. Takto se domluvili, protože ženich s informací přišel domů sám a matku o koupi kytice požádal. Upozorňuji, že se nejednalo o „svatební kytici“. O té tu ale nebyla řeč ani v otázce.
Odpovídáme, nebo chatujeme?

Další odpovědi
briketka10

kytici kupuje vždy ženich nebo jeho rodiče, když nemá peníze..
Doplňuji:
ale ocko – alexandra se právě ptala mimo té „svatební“ ..

hanulka11

to jsem tedy neslyšela – možná někde se takový zvyk dodržuje

pusinka50

Nikdy jsem o něčem podobném neslyšela, svatební kytici kupuje jasně ženich a to je všechno

venkovan

No – nechá se sehnat i jinak.
A nový zvyk by mohl být – nevěstě kytici, tchánovi pořádný kus ovaru, strouhaný křen a basu piva (když už ty ovce a velbloudy nechováme).

iwrana

Já jsem dostala ještě před obřadem od maminky mého manžela zlatý prstýnek s kamínkem.Bylo to od ní takové krásné gesto,že mě přijímá do rodiny.