panenka

Kupování lístků na vlak přes internet

Dobrý večer chci se prosím zeptat jak postupovat když si chci koupit lístek na vlak a skutečně je pravda,že když si ho koupím přes internet tak ho budu mět levnější?pokud ano o kolik děkuji

Nejlepší odpověď
pokazdejinak

kupovala jsem jednou a bylo to levnější o 5%, vytiskla jsem si A4 a všechno bez problémů – měla jsem trochu strach, co průvodčí na to, ale vůbec nic :) vytáhnul mašinku, zadal do ní ten můj kód a bylo to

Další odpovědi
baghira

Adresa e-shopu je https://www.cd­.cz/eshop/ a je nutné se na něm zaregistrovat, Sleva je kolem 3 – 5%

Přes internet se dají koupit různé druhy jízdenek. Velmi výhodné jsou například jízdenky do zahraničí. Jinak pro vnitrostátní spoje je dobrá nabídka Sporo Tiket mezi vybranými relacemi. Tam se sleva počítá ještě podle toho, jak brzy před cestou si jízdenku koupíte. Čím dřív, tím to bude levnější. A pokud máte In kartu, je sleva ještě větší.
Nejprve se zaregistrujte na eShopu ČD. Potom si na cd.cz/eshop vyberete, zda chcete jízdenku po ČR, nebo do zahraničí; zvolíte si v jednom z okének druh jízdenky. Tedy například „jízdenka, místenka“, což je klasická jízdenka s menší slevou, jen na konkrétní vlak, nebo ten Sporo Tiket, na který je větší sleva a není vázaná na konkrétní vlak. Vyberete si odkud kam chcete jet, datum a další věci, na které se vás budou ptát ve formuláři. Nakonec jízdenku zaplatíte platební kartou – musíte mít takovou, která umožňuje platby na netu.
Nemáte-li In kartu, jízdenku si vytisknete a papír ukážete průvodčímu, ten její platnost ověří ve svém zařízení. Máte-li In kartu, vyzvednete si jízdenku na nádraží buď v automatu, nebo u pokladny a to tak, že přitisknete kartu na vyznačené místo na skle přepážky (žlutý obdélník s obloučky a tečkou uprostřed) a řeknete pokladní, že si chcete vyzvednou Sporo Tiket.