kupim si auto M1 bez DPH-20% a predám ho nové s zľavou 15% s vlasnym ziskom 5%.Je taketo konanie protizakonné ?

Nakup a predaj

Odpovědi
mosoj

Pokud ho kupujete a prodáváte jako soukromník, prodávejte si ho jak chcete.
Je tam ale někde podmínka že ho smíte prodat až po roce, jinak platíte daň ze zisku.

Pokud ho prodáváte jako podnikatel. Prodáváte ho buď s rozepsanou DPH nebo celou cenou. Podle toho jestli jste plátce DPH nebo ne. Stejné je to i na straně nákupu.