výr

Kupec chce převzít TP a klíče od motorky hned po zaplacení zálohy a doplatek uhradit do půl roku. Existuje tak. smlouva?

Nejlepší odpověď
kropitko

Dala bych mu jen malý TP. Smlouva se takto napsat dá. Napsala bych do smlouvy, že pokud neuhradí doplatek do termínu,,,,,tak si motorku beru zpět, s tím, že mi zaplatí nějaké penále.

Případně bych napsala smlouvu o pronájmu s možností pozdějšího odprodeje.

Další odpovědi
iq

Samozřejmě se takto smlouva formulovat dá.Otázkou je,zda pokud se mu nebude chtít doplatit,tyto peníze uvidíte.Rychlost soudů,pokud by k tomu došlo,se rovná rychlosti šneka,přibudou další náklady atd.Já osobně bych takto v žádném případě neprodával.Proč si dotyčný nevezme standartní půjčku, když ji tolik chce a nemá na ni?

simonka

Já bych určitě do takové smlouvy nešla, neboť občasní motorkáři jezdí rychle a může se něco stát a vy už neuvidíte ani dotyčného a o motorce ani nemluvě, zvažte toto rozhodnutí motorku jako celek prodáte vždycky jako vrak možná na náhradní díly.