Kukačka je hnízdní parazit, co raději naklade vejce do cizího, protože je líná stavět?

Napadá mě situace kdy si najde cizí hnízdo a myslí si, jak to nevymyslela chytře, ale co když si vlastník hnízda to nenechá líbít a vejce shodí ven, když je kukačka třeba pryč? Nebo je rozklove? Je nějaký druh ptáků, co to akceptují a vysedí z nich malé kukačky a pak zjistí, že to vlastně nejsou jeho potomci? Nebo se kukačka snaží zmocnit opět svých vajec za každou cenu. Bojuje o svoje vejce nebo hledá další hnízdo?

Odpovědi
Drap

Víš toho o kukačkách málo. Kukačka je na to velice chytrá a stále jí to vychází. Vlastník si to nechá líbit, alespoň ve většině případů a kukačku vychová na úkor svých potomků