Kudy jde zvuk do grafické karty?

Grafická karta není připojená ke zvukové kartě a přesto se zvuk z ní skrz HDMI dostane do AV zesilovače a reproduktorů. Jak se ten zbzk dostane do grafické karty?

Nejlepší odpověď
anonym

pravděpodobně díky softwarovým ovladačům grafické karty, nebo univerzálním ovladačům HDMI které umí přebírat výstup zvokuvého mixeru systému a přeposílat ho dál do hdmi portu.

zajímavá otázka, ale bohužel konkrétněji vám na ni neodpovím. Pro konkrétní odpověď byste musel uvést model zvukové (ext. či int.) karty a grafické karty s HDMI výstupem