Kuchyňské využití jogurtu?

Obdržela jsem kyblík (cca 3kg)domácího kvalitního bílého jogurtu, ale musím ho
do několika dní spotřebovat. Co teď? Dá se z jogurtu něco upéct nebo uvařit?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Mám od >Briketky10 < předpis na skvělou domácí Lučinu, tam se jogurtu spotřebuje spousta. Přibližně 1,5 kg jogurtu ( případně smíchat s 1 smetanou ke šlehání ) a nechat prokapat přes plátno. Když už je to hodně vykapané, vložím i s plátnem do cedníku, zatížím a ještě nechám dokapat. Syrovátka, která vznikne je taky skvělá. Pak už dochucuji podle potřeby, na slano i na sladko 🙂

Další odpovědi
LejdyTerr

Já ho využívám takto:

  1. ke snídani společně s müslli, ovocem, medem nebo oříšky
  2. do bramborového salátu místo majonézy
  3. na vlasový zábal, smíchám s lžičkou olivového oleje a nechám působit
  4. do zeleninového salátu, s různými bylinkami, udělat si z toho dipy

hanulka11

1.v první řadě miluji jogurt k snídani se lžící medu – to jsem se naučila na dovolené
2.dělám štrůdl z jogurtu je vláčný a dobrý
3.dále nakládám maso do jogurtu /přidám do něj koření , trochu oleje a maso/ plátky /zamíchám nechám do druhého dne a obalím ve strouhance a smažím je šťavnaté a křehké
4.tzazziki miluji jsou výborné jak samotné s pečivem nebo k masu, udělám jich misku a ujídáme je
5. můžeš udělat do misek piškoty proložené ovocem a jogurtem je to dobrý dezert přzdobit ořechy nebo čokoládou , kokosem zkrátka tím co máte rádi
ani ti nebudou 3kg stačit na ty všechny dobroty
budeš-li mít zájem napíšu recept na těsto na štrůdl
3kg není tak moc
Doplňuji:
těsto na štrůdl
1/2kg hladké mouky
1 celou heru nastrouhat
přidat špetku soli
1 vejce
1 kelímek jogurtu /malý /
na vále zpracujeme a rozdělíme na dva díly a utvoříme 2 šišky – klasicky plníme – dobré je i smíchat jablka s mletým mákem a cukrem /na obměnu/

www

Moc neporadím, poněvadž bych to zbaštil bez vaření.
V ledničce chvíli vydrží, takže samotný, ochucený, do ovocného či zeleninového salátu a je pryč, než se jeden naděje.

huxa

http://www.la­buznik.cz/ingre­dience/jogurt/

zde si může vybrat