afro.minerva

Kuchyně spojená s obývacím pokojem.....

V dnešní době se rozmohl další módní nešvar. Tzv. byty s +kk. Většinou se spojují obývací pokoj a kuchyně. Já si myslím, že to také není moc šťastné řešení, protože jednak potřebuje žena mít svůj vlastní prostor v kuchyni a jednak všechny ty výpary jsou v celé té místnosti – a to i přes fakt, že je v kuchyni odsavač par, protože ten stejně nepojme úplně všechno. Navíc při vaření je taky hluk, jak to bublá a prská při smažení. Mikrovlnka hučí, hučí i lednice, trouba taky, protože horkovzdušné jsou samý větrák. A když se pustí mixér, tak to se pak asi sotva bude někdo v klidu dívat na televizi… Sice se kuchyňský kout většinou odděluje pultíkem, nicméně si myslím, že je pořád lepší mít kuchyňku zvlášť od obývacího pokoje, aby případná návštěva nemusela sedět ve stejné místnosti, kde se třeba momentálně vaří, smaží a peče.

Nejlepší odpověď
kropitko

My máme kuchyň propojenou,přes jídelnu do obývacího pokoje,samotná kuchyň je jakoby za rohem.Vyhovuje mi to,nemám s tím problém. Výpary,co nepobere digestoř,vyženu ven oknem.Hluk,který dělám v kuchyni stejně nikomu nevadí,jelikož jsem téměř celý den doma sama,takže,když přijde manžel z práce,tak už nevařím. Neřekla bych,že to je dobou,už moji rodiče to takhle vyřešili před 30 lety,když stavěli.

Další odpovědi
rynek878

toto řešení je řešením v nouzi,myslím tím byt typu-garsonka nebo 1+1,tam jiné řešení ani není možné,všude jinde jsem zásadně pro, aby kuchyňka byla oddělená.

annas

Souhlasím s Vámi. Moje dcera má zařízený byt tak, jak píšete. Tvrdí, že vidí na vše, co se děje kolem, při přípravě jídla je v kontaktu s ostatními. To je výhoda.
Ale podle mne převažují všechna Vámi uvedená negativa. K hluku se přidává navíc ztráta jakéhosi soukromí.
Vždy se objeví nějaký trend, většina se jím nadchne. Už jsem ale četla, že toto řešení není ideální právě kvůli tomu, o čem jste se zmínila. Rozhodnout se musí každý sám, zda mu vyhovuje módnost nebo praktičnost.

vagra

Vaše otázka je i odpovědí!K tomu není co dodat,než že máte pravdu.

ten který je

Souhlasím s Vámi afro minervo,jen bych chtěl podotknout že to není trend posledních let ale že takovéto byty se stavěly už v 60 letech.

BEAES

Je to trend dnešní doby, já to tak nemám, tak nemůžu posoudit, jestli je to dobré řešení, slyšela jsem od kamarádek, že to má výhodu v tom, že nejsou odřezány od rodiny a tráví čas společně, i kdž ona musí třeba vařit…ale ten hluk a výpary, to asi nebude nic moc!

Nuk nuk

No, je to o něco šťastnější kombinace než WC+koupena, které se týká vaše předchozí otázka.
Kombinaci kuchyň+obývák bych ještě celkem snesla, i když to nepovažuji za ideální. Má to i své výhody, ovšem pouye za předpokladu, že je místnost dost veliká a prostorná. Jako nevětší výhodu vidím, že když přijdou hosté, nemusí ten, kdo připravuje jídlo být schovaný ve vedlejší místnosti a může s nimi komunikovat i při přípravě. Nemusíte také jídlo nikam daleko přenášet nebo pak odnášet nádobí kdoví kam po bytě.

Nicméně, těch nevýhod je více- už to co sama zmiňujete: hluk přístrojů, pachy, nedostatek klidu na vaření a naopak nedostatek klidu k činnostem, které se běžně dělají v obývacím pokoji. A pak, já tedy jsem docela bordelář, sice si to po sobě pak ulidím, ale to,co já jsem při vaření schopná udělat v kuchyni, se do obýváku moc nehodí.

Lucimia

Tak to je docela dobré téma. Mně se to vždycky líbilo, přišlo mi, že právě ta ženská pak není v kuchyni sama. Ráda vařím, takže právě kvůli tomu jsem to tak nechtěla. Teď ale asi budeme přestavovat starý barák, kde je práve kuchyně zvlášt a přes chodbu obývák. Zprvu se mi to vůbec nelíbilo, ale už si zvykám. Hlavně bych chtěla vybourat dveře do oblouku, aby to bylo aspon trochu spojené. Ty protiklady co jste zmínila jsou určitě fakt.

ReHu

Já pro změnu propaguji, když ne zcela, tak aspoň částečné spojení kuchyně s obývákem.
A – rodina je pohromadě, v kuchyni se tráví hodně času
B – když je návštěva a já několkrát odcházím, tu pro kafe, pak zase pro kafe, pak pro vodu, pak do ledničky, pak pro křupky, … prostě jsem v kontaktu a v případě návštěvy, pokud je očekávaná, většinou už nevařím. Nebo vařím, ale to je plánovamné a zase – jsem v kontaktu
C – nemyslím, že by byl hluk tak velký.
D – mixer nemusím nutně pouštět, když je večer v TV zajímavý pořad

Kajolka

Holky, co máte po ruce, když se popálíte v kuchyni při vaření? Já jsem přemýšlela, že doma nic nemám a řeším to je vodou…

SuzanKa

Jojo, já jsem hledala dlouho a spokojená jsem byla právě až s tou nabídkou na zgastro.

SuzanKa

Holky, nakupujete nádobí některá na https://www.zgas­tro.cz? Jak jste s tím shopem spokojené? Co nabídka, je dostatečně široká nebo se mám dívat dál? Já potřebuju kvalitní titanové nádobí… Jak jste spokojeny s tímto materiálem?

Pajka.111

Shop je super. Oceňuju hlavně jeho nabídku. Potřebovala jsem koupit titanové nádobí a nabídka byla tady nejlepší. Čili za mě určitě doporučuju.

Pajka.111

Musím teda říct, že jsem měla několikrát možnost ochutnat kávu právě z kapslí a teda musím říct, že mě nijak zvlášť nenadchla… :/ Ta káva je taková mdlá, nijaká. Jako jasně, když si dáte nějakou s příchutí, tak je to ok, ale musíte se odprostit od toho, že nepijete kávu. Tady z toho důvodu nedám dopustit na kvalitní kávu z kávovaru. Máme doma Nivonu a spokojenost.

XenieRo

Mě se moc líbí třeba tento kousek https://www.nivona-eshop.cz/e-shop/nivona-nicr-520 :) Ale je to jen o nazoru, ne každýmu by tento vyhovoval :)

Sonka Pop

Holky, chtěla bych se vás zeptat… Hledám do kuchyně kvalitní kávovar. V práci máme Nivonu a je skvělá. Kafe je z ní vynikající. Napadlo mě, že bych si domu koupila tento kousek https://www.nivona-eshop.cz/e-shop/nivona-nicr-759. Zkušenosti?

SuzanKa

Má ta Nivona třeba self cleaning? A okud ano, tak jak často se kávovat čistí?

Pajka.111

Pěkný den, hledám někoho, kdo má zkušenosti s digestořemí zn. Airforce. Docela uvažuji nad její koupí, tak bych ráda znala Vaše názory. Hlavně teda musím říct, že se mi nejvíc líbí tohle netradiční řešení https://www.a­irforce-eshop.cz/e-shop/airforce-single-90-bk.

XenieRo

Jako já teda sama za sebe musím říct, že tohle řešení teda vidím poprvé a jsem teda nadšená. Až se pustíme do reko kuchyně, tak budu rozhodně trvat na tomto řešení :)

XenieRo

Holky, chtěla bych se vás zeptat… Hledám do kuchyně kvalitní kávovar. V práci máme Nivonu a je skvělá. Kafe je z ní vynikající. Napadlo mě, že bych si domu koupila tento kousek https://www.nivona-eshop.cz/e-shop/nivona-nicr-759. Zkušenosti?

SuzanKa

Je, taky mám tento kávovar a je perfektní, nemohla jsem si vybral lépe. Snadná ovladatelnost, káva lahodná, self cleaning. Doporučuji.

Sonka Pop

My to tak teď teda máme. Původně jsme měli kuchyň samostatně, ale teď jsme dělali reko a kuchyň máme jakoby spojenou s jídelnou a s obývákem. Čili veliký prostor. Jen mám docela strach z vaření a ze zápachu. Hledám teď právě kvalitní digestoř. Vyhlídla jsem si tento shop https://www.a­irforce-eshop.cz/. Zkušenosti? Díky moc.

SuzanKa

No, mě by to taky docela zajímalo. Osobně by mě teda zajímala ta jejich digestoř, která je zabudovaná ve varné desce… Někdo zkušenosti?

Pajka.111

Taky jsem se na toto řešení koukala a připadá mi skvělý. Jen mám strach, jak to funguje. Jakože jak moc to odsaje pachy, co je třeba odsát. Nevím, no.