Kuchařinky, co na jednohubky jako přízdobu?

Dělám jednohubky a dávam na ně pomázanku z krabích tyčínek,a nevím co by se na ně hodilo jako přízdoba…klobáska asi ne,ovoce nebo olivy to taky asi nejde chutově k sobě(nevím)­.Jestli znáte nějakou kombinaci a možna máte odzkoušenou poradte prosím.Diky moc

Nejlepší odpověď
hanulka11

na krabí tyčinky dávám kousek citronu ,je to chutné rozkrojím kolečko na 4 dílky a je to akorát

Další odpovědi
barnajka

Každý má chuťový buňky vyvinutý jinak, takže z čeho se jednomu dělají boule za ušima, druhýmu třeba způsobí zvracení nejvyššího stupně :)
Rada ale zní: zkoušet-zkoušet-zkoušet, nebát se kombinovat, a zkoušet kombinovat klidně i zdánlivě nekombinovatelný ;)
Třeba to ovoce vůbec nemusí být jen nasladko! I do slaných/masových pokrmů se hodí skvěle, právě pro ten kontrast chutí. Ke krabím tyčinkám mně osobně chutná třeba kyselejší jablíčko, broskev nebo ananas z konzervy, popř. miniaturní díleček citronu. Možná i brusinky?! Nevím, nekoštovala jsem, ale myslím že by to taky klidně mohlo jít k sobě.
Špatná není ani kompotovaná dýně, ale tam záleží na nálevu – jednou jsem koupila jakýsi divný, s nálevem sladkým jak cumel, a to byl hnus :/
Jako zeleninová obloha by mohl chutnat dobře sterilovaný celer. Tuhle jsem v obchodě narazila na ‚celerový salát‘ nebo jak se to jmenovalo – byl to ve sklenici sterilovaný celer nakrouhaný na jemňulinký nudličky a bylo to moc dobrý, opravdu to chutnalo po celeru (někdy totiž kupovaný zavařený celer nechutná jako celer, ale jako žampiony z konzervy. A nebo nechutná vůbec nijak, i s tím jsem se už setkala :)
Takovou vděčnou surovinou je niva: její zvláštní plesnivo-slaná chuť dovede kdejaký blaf povýšit na super mňamku. A skvěle si rozumí i s všelijakým ovocem, takže možná bych vyzkoušela i něco na tento způsob. Ovšem pozor na překombinování, ať z toho nemáš nepoživatelný kočičák ;)

Ještě jeden záchvat inspirace: pro potěchu oka bych na jednohubku mrskla třeba půlku cherry rajčátka, a nebo kousíček rajčat sušených nebo nakládaných. Vyzkoušeno tohle ale nemám, nicméně rajčata miluju, tak mně by tahle kombinace nejspíš chutnala už z principu.
Ať chutná i tobě ;)

venkovan

Mladá holka a neumí si poradit jak se všemi vyběhnout a nebýt jejich sluhou.
Na stůl bych dal různé pomazánky,přílohy, nadívky apod, vedle nařezané veky, rohlíky či z čeho jednohubky budou a každý aˇsi vezmě podle své chuti a inspirace. Prostě česky jenohubokový stůl.
A ten čas za přípravu jednohubek bych věnoval jiným kuchařským kulišárnám.
Popravdě – zpravidla to skončí tak, že si každý vezme svůj taliřek, naplácá na něj co je v mísách a potom to s rohlíkem sežvýká.

tatanka

Zeptejte se pana Babici, ten má různé vychytávky!