strapanka

Ktory hrad alebo zamok v Cechach/na Morave je podla vas skutocna „pecka“?

Milujem ceske hrady a zamky. Uz som ich presla dost na Morave aj v Juznych Cechach, ale stale mam pocit, ze ten najkrajsi na mna este len caka. Mozno to budu Zakupy, ktore su tak daleko a pre Slovensku „od ruky“… a mozno nejaky uplne iny, maly, zapadly zamecek…
Doplňuji:
chalani, „vlajkove lode“ som uz niekolkokrat videla (Lednice 3× po 3 dni, Krumlov iba 2 dni – sklamala ma rekonstrukcia, za ktoru ziskal architekt akusi europsku cenu, aj sprievodkyna, Hluboka a dalsi)
Mate tip aj na nieco menej zname a krasne?

Odpovědi
www

Lednice, alespoň na Moravě.
Park, skleník i zámek.
Doplňuji:
Tvoje otázka je příliš všeobecná, nelze proto odpovědět přesněji.
Každý z nás se zajímá totiž alespoň trochu o něco jiného. Mne například u těchto památek zajímá okolí, park, ap. Architektura již méně, pistolky atd. uvnitř téměř vůbec. Chtělo by to otázku trochu jinak či lépe stylizovat. 😉
P.S: co to je podle tebe „pecka“? 😁

everest

Buchlov

Drap

Osobně se mi líbí třeba Pernštej. Jinak má m rád i zříceniny.

johana 56

http://www.hrad­sovinec.cz/
Doplňuji:
Málo známý,nenápadný,ale zjímavý.