led

Ktoré športy najviac ničia kĺby ?

Doplňuji:
http://primar­.sme.sk/c/551418­9/ktore-sporty-najviac-nicia-klby.html

Nejlepší odpověď
annas

Nohy jsou určeny k chůzi, takže bych řekla vše, co chůzi neodpovídá – běh, volejbal, fotbal, tenis.

Další odpovědi
Bunnik

Hlavně sporty, při kterých se mění směr pohybu v plné rychlosti – fotbal, volejbal, frisbee… a také sjezdové lyžování. Nejvíc trpí většinou kolena… někdy i kyčle, ale ty se časem opotřebují i běžnou chůzí… sportovci si ničí hlavně kolena.

anonym

Mam takovy pocit,ze beh a rychlochuze na tvrdem podklade,prinasi rychlejsi poskozeni kloubu.Behani po chodniku,silni­ci,bych rekla ze vyvolava otresy.I kone radsi behaji po prirodni pude.Je to sice narocnejsi,ale neurychluje to nicivost kloubu.Tot muj nazor.

BEAES

Všechny-veškerý pohyb opotřebovává klouby.

Pivo

Nejvice ty u kterých měníš v rychlosti směr a takové sporty kde běháš po tvrdém povrchu
Tohle vím Jistě

ReHu

Souhlasim s bunnikem. Běh – teď už to není tak strašné jako dříve. Nyní je už kvalitní obuv a ta otřesy celkem dobře tlumí.
Myslím, že taková házená, fotbal, kde se mění směr v rychlém běhu je horší. A lyžování, asi záleží na technice.

Marvan

hod oštěpem