arygnoc

kto preberá darwinovu cenu (darwin award)?

Darwin Award
Darwinova cena
● in memoriam (posmrtne) každoročne udeľovaná cena za najkurióznejšiu smrť.
Udeľuje sa od roku 1993.
Zaviedla ju biologička Wendy Northcutt (USA).
Volajú sa podľa slávneho autora evolučnej teórie Charlesa Darwina, pretože ceny sa udeľujú ľuďom, ktorí skvalitnia genofond ľudstva tým, že sa z neho sami odstránia.

;-Q

Nejlepší odpověď
Drap

Tato cena se pouze uděluje. Nikomu se nepředává

Další odpovědi
annas

Komu se cena uděluje, je možné si přečíst na webové stránce http://www.dar­winawards.com/

Totiž příběhy lidí, kteří si sami sobě přivodili kuriózní smrt neuvěřitelně hloupým způsobem, zpočátku kolovaly v osmdesátých letech jen prostřednictvím e-mailů a vyprávění.
V devadesátých letech je americká bioložka Wendy Northcuttová začala sbírat a později založila web, na němž se ceny udělují.
Hlavním principem ceny je předpoklad, že lidská hloupost, která způsobí smrt svému nositeli, je dána geneticky a v duchu Darwinovy teorie přirozeného výběru se tak tento nebezpečný gen odstraňuje.

Doplňuji:
Udělení jsem myslela takto: :

Komu se cena uděluje, je možné si přečíst na webové stránce, protože nejde o žádné hmotné ocenění. Tudíž se opravdu jen uděluje na internetové stránce, kterou jsem uvedla, jen jako určité (obvykle posmrtné) uznání.

víc diskuse

gecco

Pozostalí…
Nie je pravdou, že „Volajú sa podľa slávneho autora evolučnej teórie Charlesa Darwina,“ – ale to není důlležité,,,
___
Obvykle tuto cenu nepřebírá (nepřevezme) nikdo..

annas

Zapomněla jsem na odkaz. Zatím napíši sem, kdybych potřebovala doplnit.

http://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/cenu-za-nejhloupejsi-20120103.html