strapanka

Kto ma podla etikety prednost a preco?

Este v vcerajsej nocnej otazke: nakoniec som sa spytala svojej staruckej babicky, chodila do tanecnej este za taticka Masaryka a tam sa ucili etiketu do puntiku a z tej doby si pamata viac ako z dnesneho dna 🙂

Takze:
Vzdy ma prednost ten, kto z miestnosti alebo z budovy vychadza. Vyplyva to z davnych vzitych „bezpecnostnych“ zvykov – totiz ten, kto vychadza, moze prave prchat pred nebezpecim (najcastejsie sa spominal poziar, ale mohla to byt aj bitka, manzelka, milenka ci ine nebezpecenstvo) a tak vlastne nezachrani len seba, el aj toho, kto by bol v nevedomosti isiel nebezpecenstvu v ustrety.

No vidite, a to moja mila babca rada opakuje, ako je uz k nicomu. NENIIII. Nas vsetkych zas nieco naucila.

Odpovědi
Conchus

Jistě, že má přednost ten, který vychází. Představ si, že vevnitř je plno. Tak musí napřed někdo vyjít, aby další mohl vejít. Etiketa se řídí obyčejným „selským rozumem“. Budeš raději, když na MHD zastávce lidi napřed nastoupí a potom vystoupí?