Avatar uživatele
unnamed

Kto by mal umyť zvratky v reštaurácii?

Ahoj, napadla ma jedna taká nezvyčajná (?) otázka. Keby sa hosťovi spravilo nevoľno a nestihol by prísť na WC, vyvracial by sa naprostred reštaurácie, kto by to mal umyť?
Keby nebola upratovačka v práci, zostáva to na čašníkovi/servírke, alebo by sa hosťovi dali nejaké čistiace prostriedky (napr. servítky, kýbel s vodou, jar atď.) a utrel by to sám?
Praxujem v jednej reštaurácií, ešte sa mi nestal taký prípad, ale je v skutku je to reálne..
Osobne by mi prišlo „nevhodné“ umývať zvratky po niekom inom, koho vôbec nepoznám. A ako sa v takomto prípade zachovať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Alesh před 2972 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Tak určitě ne host. To by si pak třeba taky po sobě mohl mýt nádobí atd. Prostě host je osoba vážená, určitě po něm nemůžeš chtít, aby po sobě uklízel, neboť restaurace je zkrátka služba. Pokud by v souvislosti s touto událostí vznikla škoda, pak by ji ale host musel uhradit, podobně jako kdyby třeba něco nedopatřením rozbil apod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Alesh: Souhlasím téměř se vším až na to, že by se hostovi měla dát k úhradě nějaká škoda. Ještě tak v případě, že přišel zřejmě zlinkovanej odjinud… Ale nedokážu si představit, že někdo bude mít zdravotní potíže a vy mu za to předložíte účet. Do takové restaurace už bych nevlez a pravděpodobně ani nikdo další z mých známých.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
e1232851@trb

zrovna ve stredu jsem byl v baru a host se tam poblil :D :D barmanka mu donesla kýbl vodu a smeták a musel si to umit sám :D :D byl na něj celkem komickej pohled kdyz to na mol opilí uklízel :D

ale jinak to asi hlavně záleží na obsluze restaurace.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek