unnamed

Kto by mal umyť zvratky v reštaurácii?

Ahoj, napadla ma jedna taká nezvyčajná (?) otázka. Keby sa hosťovi spravilo nevoľno a nestihol by prísť na WC, vyvracial by sa naprostred reštaurácie, kto by to mal umyť?
Keby nebola upratovačka v práci, zostáva to na čašníkovi/servírke, alebo by sa hosťovi dali nejaké čistiace prostriedky (napr. servítky, kýbel s vodou, jar atď.) a utrel by to sám?
Praxujem v jednej reštaurácií, ešte sa mi nestal taký prípad, ale je v skutku je to reálne..
Osobne by mi prišlo „nevhodné“ umývať zvratky po niekom inom, koho vôbec nepoznám. A ako sa v takomto prípade zachovať?

Nejlepší odpověď
Alesh

Tak určitě ne host. To by si pak třeba taky po sobě mohl mýt nádobí atd. Prostě host je osoba vážená, určitě po něm nemůžeš chtít, aby po sobě uklízel, neboť restaurace je zkrátka služba. Pokud by v souvislosti s touto událostí vznikla škoda, pak by ji ale host musel uhradit, podobně jako kdyby třeba něco nedopatřením rozbil apod.

Další odpovědi
Dochy

Alesh: Souhlasím téměř se vším až na to, že by se hostovi měla dát k úhradě nějaká škoda. Ještě tak v případě, že přišel zřejmě zlinkovanej odjinud… Ale nedokážu si představit, že někdo bude mít zdravotní potíže a vy mu za to předložíte účet. Do takové restaurace už bych nevlez a pravděpodobně ani nikdo další z mých známých.

e1232851@trb

zrovna ve stredu jsem byl v baru a host se tam poblil :D :D barmanka mu donesla kýbl vodu a smeták a musel si to umit sám :D :D byl na něj celkem komickej pohled kdyz to na mol opilí uklízel :D

ale jinak to asi hlavně záleží na obsluze restaurace.