annas

Kterým pohádkovým hrdinou byste chtěli být?

4. srpna 1875 zemřel Hans Christian Andersen, dánský spisovatel, který proslul především jako jeden z největších světových pohádkářů. Jistě znáte některou z jeho pohádek, stejně jako pohádky naší Boženy Němcové, K. J. Erbena a i pohádky moderní.

Je četba či vypravování pohádek přínosem pro děti? Nebo upřednostňujete filmová zpracování? Jsou stále pohádky svým obsahem aktuální? Pohádky klasické nebo moderní?

Nejlepší odpověď
vagra

Z jeho knihy pohádek, nám četla naše máma, pak moje manželka našim dětem.Podle toho taky kniha vypadá.
Těžko říct, která z pohádek byla nejoblíbenější­.Možná ta o Cínovém vojáčkovi,nebo Křesadlo?
Vnoučata už dávají přednost moderním filmovým pohádkám, převážná většina z nich, zdaleka nedosahuje kvalit těch Andersenových.
Podle mého názoru, čtená pohádka daleko víc rozvíjí fantazii, než filmová.
A o to by v pohádkách, mělo jít především.

Další odpovědi
verka

Pohádky mají velký význam pro rozvoj dětí a jsou aktuální v každé době. Možná si myslíme, že ty staré nebyly tak „akční“. Ale např. jmenovaný Erben má pohádky tak kruté, že jsem je dítěti nedokázala číst. Mimochodem mi krutá připadá i Červená karkulka. Ptejme se hlavně dětí na jejich názor. A jakým hrdinou bych chtěla být? Snad Krtečkem, ten má hodně kamarádů a je roztomilej.

anonym

Ano,detem se maji cist pohadky,kdyz jsem je citavala synovi,tak mel vzdycky spoustu otazek,povidali jsme si ,jeho zavery byli vzdy okouzlujici,a i on dnes vzpomina na nase pohadkove ctene chvilky,a kdyz uz jsem u nich usinala drive ja nez on,dovypravel mi ji,a pak jsme spali a spali..jako broucci.

iceT

mam rada pohadky,ale andersen mi zrovna moc nevoni,nevim proc.asi proto,ze mi jeho pohadky pripadaji moc smutne,jako treba ta o vlastovce a zlatem princi.akorat nevim jak presne se ta pohadka jmenovala.

lilibou

rozhodně jsem zastánce klasických pohádek..některé moderní pohádky především ty animované stojí za nic a je v nich i podle me spoustu nevhodných slov pro děti..
četba a vypravování je určitě přínosem pro děti..rozvíjí se jejich fantasie,například můj skoro švagr(7let) se u čtení pohádek naučil číst..pořad se mě vyptaval co je to za písmenko a když se naučil trošku číst tak jsme se ve čtení střídali:)bylo to moc hezké..a chtěla bych být princeznou ze mlejna:)a z těch animovaných..i­jáčkem:)

kvikal

myslím že dětem by se číst mělo, ať už pro rozvíjení fantazie tak pro kontakt s rodiči/blízkou osobou. Nevím co se dá říci o aktuálnosti, dobro v nich vítězí pořád a skryté ponaučení jsou v nich také. A kdyz jim budu chtít pustit televizi tak jim právě pustím nějakou novější. Ale v minimálně v ranném věku číst dětem a číst a číst a doufam, že ve starším věku též knihy ocení.

anonym

Pohadkovy svet,Zlata a Stibrna kniha B.Nemcove,pohadkove balady J.K.Erbena a H.CH.Andersen nemaji chybu.A kdyz jsme u toho,tak se priznam,ze si taky sem tam pisi pohadky.

Michal

Kouzelný dědeček.Četba je velkým přínosem pro děti.