Avatar uživatele
annas

Kterým pohádkovým hrdinou byste chtěli být?

4. srpna 1875 zemřel Hans Christian Andersen, dánský spisovatel, který proslul především jako jeden z největších světových pohádkářů. Jistě znáte některou z jeho pohádek, stejně jako pohádky naší Boženy Němcové, K. J. Erbena a i pohádky moderní.

Je četba či vypravování pohádek přínosem pro děti? Nebo upřednostňujete filmová zpracování? Jsou stále pohádky svým obsahem aktuální? Pohádky klasické nebo moderní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, anonym, Jahoda, dudu, anonym, vagra, aramah, rynek878, lilibou, anonym před 5006 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Z jeho knihy pohádek, nám četla naše máma, pak moje manželka našim dětem.Podle toho taky kniha vypadá.
Těžko říct, která z pohádek byla nejoblíbenější­.Možná ta o Cínovém vojáčkovi,nebo Křesadlo?
Vnoučata už dávají přednost moderním filmovým pohádkám, převážná většina z nich, zdaleka nedosahuje kvalit těch Andersenových.
Podle mého názoru, čtená pohádka daleko víc rozvíjí fantazii, než filmová.
A o to by v pohádkách, mělo jít především.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
verka

Pohádky mají velký význam pro rozvoj dětí a jsou aktuální v každé době. Možná si myslíme, že ty staré nebyly tak „akční“. Ale např. jmenovaný Erben má pohádky tak kruté, že jsem je dítěti nedokázala číst. Mimochodem mi krutá připadá i Červená karkulka. Ptejme se hlavně dětí na jejich názor. A jakým hrdinou bych chtěla být? Snad Krtečkem, ten má hodně kamarádů a je roztomilej.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ano,detem se maji cist pohadky,kdyz jsem je citavala synovi,tak mel vzdycky spoustu otazek,povidali jsme si ,jeho zavery byli vzdy okouzlujici,a i on dnes vzpomina na nase pohadkove ctene chvilky,a kdyz uz jsem u nich usinala drive ja nez on,dovypravel mi ji,a pak jsme spali a spali..jako broucci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

mam rada pohadky,ale andersen mi zrovna moc nevoni,nevim proc.asi proto,ze mi jeho pohadky pripadaji moc smutne,jako treba ta o vlastovce a zlatem princi.akorat nevim jak presne se ta pohadka jmenovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lilibou

rozhodně jsem zastánce klasických pohádek..některé moderní pohádky především ty animované stojí za nic a je v nich i podle me spoustu nevhodných slov pro děti..
četba a vypravování je určitě přínosem pro děti..rozvíjí se jejich fantasie,například můj skoro švagr(7let) se u čtení pohádek naučil číst..pořad se mě vyptaval co je to za písmenko a když se naučil trošku číst tak jsme se ve čtení střídali:)bylo to moc hezké..a chtěla bych být princeznou ze mlejna:)a z těch animovaných..i­jáčkem:)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kvikal

myslím že dětem by se číst mělo, ať už pro rozvíjení fantazie tak pro kontakt s rodiči/blízkou osobou. Nevím co se dá říci o aktuálnosti, dobro v nich vítězí pořád a skryté ponaučení jsou v nich také. A kdyz jim budu chtít pustit televizi tak jim právě pustím nějakou novější. Ale v minimálně v ranném věku číst dětem a číst a číst a doufam, že ve starším věku též knihy ocení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pohadkovy svet,Zlata a Stibrna kniha B.Nemcove,pohadkove balady J.K.Erbena a H.CH.Andersen nemaji chybu.A kdyz jsme u toho,tak se priznam,ze si taky sem tam pisi pohadky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Kouzelný dědeček.Četba je velkým přínosem pro děti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek