Neonka

Kterým jazykem mluví nejvíce lidí na světě ?

Nejlepší odpověď
Travis

Čínštinou…

Další odpovědi
ten který je

Řekl bych že čínština je nejvíce používaný jazyk vzhledem k počtu obyvatel.

led

Citujem:
„Mandarínská čínština je mateřským jazykem nejvíce lidí na světě, a to více než 870 miliónů. Angličtina je zároveň jazykem, který má nejvíce lidí na světě jako svůj druhý jazyk, a to zhruba 510 miliónů.“
http://www.ja­zykovalaborator­.cz/zajimavos­ti/

„Nejvíce lidí na světě mluví čínsky (respektive některým ze sedmi nářečí čínštiny, mezi nimiž dominuje mandarínská čínština) – jako rodný jazyk ji používá asi 1,2 miliardy lidí a dalších asi 150 milionů jí mluví jako druhým jazykem. Angličtinu, která je považována za dorozumívací jazyk napříč světadíly, najdeme v žebříčku nejrozšířenějších jazyků až na čtvrtém místě, před ní je hindí, jeden z úředních jazyků Indie, a španělština, jejíž rozsah má na svědomí koloniální minulost země na Pyrenejském poloostrově.“
http://www.chy­trous.cz/zaji­mavosti-o-jazycich-sveta/

anonym

Rodným,ale přiklonil bych se k angličtině.