Kterým budovám ve světě se říká Kleopatřiny jehly a proč?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Kleopatřin obelisk (doslovně Kleopatřina jehla – Cleopatra's Needle) je označení dvou obelisků v Londýně a New Yorku. Jsou vyrobeny z červené žuly, vysoké asi 21 m, jejich hmotnost je asi 180 tun a jsou do nich vytesány hieroglyfy.

http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/e/ec/Cle­opatra.needle­.arp.400pix.jpg

Další odpovědi
BEAES

Snad nejznámějším egyptským obeliskem jsou Kleopatřiny obelisky. Je to trio obelisků, které najedete v Londýně, Paříži a New Yorku.