Kiti

Kterych vlastnosti si nejvic ceníte u partnera a u přátel?

Kterych u pratel a ktery u sveho protejsku?

Nejlepší odpověď
ivzez

Upřímnosti.

Další odpovědi
annas

Na lidech si cením především upřímnosti. Je to vlastnost, která pomáhá zlepšovat mezilidské vztahy, vede k důvěře, zbavuje nás podezřívavosti a různých předsudků.

Jinak se dají vlastnosti zařadit do určitých skupin, zpravidla jedna souvisí s druhou, často i s motivací.

  1. Oceňuji přímé, ale zdvořilé jednání, třeba iˇ"Švejkovu" dobrosrdečnost, líbí se mně smysl pro humor. Cením si charakteru a vůle, u některých jedinců píle, schopností, talentu, bez nichž by nebylo umění, dále vědomostí – které třeba napomáhají něemu novému, ale rozšiřují jiným obzory atd.
  2. Stejně tak uznávám národní i národnostní cítění, lásku k vlasti, k tomu se dá doplnit i jistý druh hrdinství..

Na něco jsem možná zapomněla, ale každý člověk je originál. Záleží často na okolnostech.

Nedá mně, abych nedoplnila některé vlastnosti, které se mně nelíbí.

Např. lhostejnost k ostatním lidem, ale i k přírodě, nadřazenost, přílišné sebevědomí, závist, v oblasti vyjadřování nadměrné užívání vulgarismů aj.