Neonka

Kterých cca deset zvířat patří mezi nejinteligentněj­ší ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

10 opic :)

Na tuto otázku není jednoduché odpovědět. Inteligence zvířat se obtížně měří, protože mnohé používané psychologické testy vyžadují používání rukou, které někteří vysoce inteligentní živočichové, např. delfíni nemají. Tzn. že jedny druhy zvládají některé úkoly lépe než druhé, protože jsou k nim prostě lépe zadaptované. Mezi nejchytřejší patří velcí lidoopi. Učí se velmi rychle, jsou schopni používat logiku a při řešení složitých úkolů a rébusů pronikat do podstaty problému. Je možné je natrénovat, aby se naučili komunikovat pomocí symbolů nebo znakového jazyka.
Mezi velmi inteligentní zvířata kromě lidoopů patří delfíni, velcí papoušci, sépie, sloni, šimpanzi a psovité šelmy. Více o inteligenci zvířat se můžete dozvědět v anglické verzi encyklopedie Wikipedia na adrese: http://en.wiki­pedia.org/wiki/A­nimal_cogniti­on

Další odpovědi
anonym

Delfín,pes,pra­se,opice,kočka,liš­ka,krkavec.

Marieberta

Které ze zvířat je na nejvyšším stupni inteligence? Názorů bylo několik. Delfín, kůň,pes. Za zmínku stojí, že takové prase domácí, bylo zařazeno do skupiny vysoce inteligentních.