papucka

Který zubař v Ostravě ještě přijímá pacienty? A jak je to s bolestivými případy? Ošetřují se přednostně i bez objednání?

Jsem v prekérní situaci. Mého zubního lékaře údajně zavřeli za daňové úniky. Ať už unikal nebo nikoliv, jeho ordinace je už více než rok zavřená (jedná se o zubní ordinaci doktora Borise Fencla). Co byste dělali na mém místě? Před pár dny mě ošklivě rozbolel zub, stupňuje se to. A lékař nikde. Moc prosím o radu. V Ostravě je to s lékaři-specialisty bída, se zubními obzvlášť. Mám strach. Na prášcích proti bolesti se dlouhodobě fungovat nedá. A pohotovost je jednorázové řešení.

Odpovědi
Dochy

Akutní ošetření by mělo jít kdekoli. Jak rychle to je otázka. Povinně přednostně se berou stavy ohrožuijící život a to asi u vás nehrozí, když už s tím pár dní běháte.
Na lékaře je nejlepší doporučení od známých, ale Ti vám zpravidla neřeknou zda přibírají pacienty. Podle toho jak se zdravotní pojišťovny furt kasaj by vám s hledáním lékaře měla pomoci vaše pojišťovna.

lukas.zmizik

netuším který lékař zrovna přijímá pacienty, ale pokud jde o bolestivý případ, musí poskytnout nějaké to nejnutnější opatření kterýkoli zubař i bez objednání, akorát si nejsem jist, zda přednostně…podle mne spíš tak jak to výjde…

Pepa25

Zkus získat nějaký kontakt od své praktické obvodní (závodní, školní) doktorky nebo se poptej v práci (škole), pak tam zavolej, jestli tě vezmou …

marci1

Na adr. dent.cz – pro veřejnost – seznam lékařů kteří přijímají nové pacienty a podle kraje, města a Vaší zdravotní pojišťovny naleznete lékaře, který Vás přijme.
http://dent.cz/de­tail-text.php?id_stra­na=2&id_text=205
Doplňuji:
Nebo zde : katalog stomatologů http://www.katalog-stomatologu.cz/dle-vykonu/registruje-nove-pacienty/morav­skoslezsky-kraj/ostrava-mesto

zzzzz

Zajdi na pojišťovnu a trvej si na tom, aby ti zprostředkovali lékaře, nebo alespoň dali kontakt na lékaře, který bude ochoten tě vzít a bude mít s nimi smlouvu. Pokud nebudou ochotni, požaduj to písemně.

anonym

Měla jsem podobný problém, moje zubařka šla do důchodu, takže vím, že pak by měl být na dveřích tú ordinace papír, kdo, kde převzal ty pacoše, když to tam není, jdi na zdravotní pojišťovnu, oni ti mají říct, který zubař přijmá , ale to nemusí být přímo od vás, ale z toho okresu, tak mi to vysvětlili.