Kelt

Který níže popsaný způsob výroby je lepší?

Na dílně je asi 10 strojů, které vyrábí nějaké výrobky. Na směně je 30 lidí, každý umí obsluhovat všechny stroje.

  1. Náhodně jsou vybráni lidé k jednotlivý strojům, takže každý projde všechno.
  2. Každá skupina pracuje jen na jednom stroji.

Co je lepší, pro kterou možnost budete hlasovat? Zatím nehledím na efektivitu.

Odpovědi
AmazedWolf

b)každý zná jen svůj stroj

Mc Merkurion

b)každý zná jen svůj stroj

… blbá anketa: každej nemusí ovládat VČECHNY stroje,ale nejmíň DVA,co když někdo bude marodit,a umět všechny,pak se ti to bude v hlavě plíst >>> proč každej dává dycky jen dvě možnosti…něpa­nimajem…

jáára

a) každý umí vše na všech strojích

arachis

a) každý umí vše na všech strojích

lota

a) každý umí vše na všech strojích

Lepší znát všechny (nebo aspoň víc než ten jeden), ale pracovat na jednom.

ReHu

Varianta 3.
Každý má svůj stroj, získává cvik a jde mu to lépe, ale dokáže pracovat i na ostatních strojích.
Zastupitelnost je důležitá.