hapiky

Který živočich na zemi má největší startovací rychlost?

Z 0 na ? km/hod.?, Žije i u nás. Otázku doplňuji: Jde o první sekundy z klidového stavu na co největší rychlost po několika sekundách v km/hod. Tedy nejde o jeho maximální rychlost.

Odpovědi
anonym

To netuším,ale tipnu si nějaký hmyz,třeba blecha.
Ale vím,že gepard je nejrychlejší na souši a plachetník asi ve vodě.
Sokol má z ptáků nejvyšší rychlostiv průměru kolem 350 km/hod. Dosavadní rekordní měření ukázalo dokonce 389 km/hod.

hapiky

Je to obyčejný pstruh. Za 1sec.zrychlí z nulové rychlosti na 40km/hod