AnaMaruska

Který ze 3 mobilů, jež si vyhlédl, mám koupit tatínkovi?

Huawei Vision, HTC Sensation nebo HTC Desire HD?

Chtěl by co nejjednodušší, ale aby uměl:
Wi-fi, emailový klient, vnitřní paměť min. 5 GB a možnost paměťové karty.
Nejraději by kovové tělo a odolnost na nárazy.

V obchodě se mi s tím osmnáctiletí uhrovatí „poradci“ vysmáli… ☹
Moc děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Bedy

Já bych si teda ani jeden mobil nekoupil, takto Vám to řeknu. Se značkou Huawei osobně nemám příliš dobré zkušenosti. Jinak všechny mobily, co jste tu uvedla, nemají vnitřní paměť o minimální velikosti 5GB, ale jen 2GB, resp. 1GB, resp. 1,5GB

Teď malý komentář k jednotlivým mobilům.
Huawei Vision – starý Android 2.3 (žádná sláva, je zastaralý, nebezpečný, relativně pomalý), pouze 512MB operační paměti (pro Android sotva použitelné minimum), pouze jednojádrový 1GHz procesor – to je pro Android opět tak tak.
Baterka by mohla být taky lepší.

HTC Sensation – to už je lepší volba, ikdyž stále starý Android (ale myslím není problém zaktualizovat na novější 4.0), celkem solidní foťák, dobré rozlišení displeje, 768MB RAM (to už je lepší) a dvoujádrový 1GHz procesor je také už viditelné zlepšení

HTC Desire HD – něco podobného jako předchozí, jen s lepší výdrží baterky, ale zase s pomalejším procesorem.

Že by tyto telefony byly nějak zvlášť odolné, to bych tedy neřekl.

Osobně bych Vám doporučil se spíš podívat po jiných mobilech, ideálně s jiným operačním systémem, než je Android (dobrá volba je třeba Windows Phone). Třeba právě ten Windows Phone je rychlejší, svižnější a hlavně bezpečněšjí než ten Android.

Můžu Vám doporučit třeba mobil Nokia Lumia 820 – je mnohem výkonnější a díky Windows Phonu ještě rychlejší. Je vyroben z kvalitního polykarbonátu, tkaže žádné levné plasty, a tak by měl něco vydržet.
Nebo můžu doporučit Samsung I8750 Ativ S – to je jeden z mála Samsungů, který něco vydrží a je vyroben opravdu celkem poctivě, základem je opravdu kovová konstrukce.
Oba mobily mají displej z tvrzeného skla Gorilla Glass, takže se to jen tak nepoškrábe.

Takže já bych to viděl buď na Nokii lumii 820 nebo na Samsung I8750 Ativ S.

Další odpovědi
Reezo

Ahoj, já osobně nemám moc dobré zkušenosts HTC. momentálně mám HTC sensation a jsem s tím nespokojen. po poslední aktualizaci mi přestal fungovat internet do mobilu. Můj kolega z práce má také HTC a také s tím není pokojen na 100%

Já osobně kdybych si kupoval nový telefon, tak bych volil Nokii. Když zavzpomínám, tak to byly ty nejodolnější a nejspolehlivější telefony svého času. Jsou kvalitní a nejsou tak drahé.

Jsemtady

Ja jsem byl zase s HTC vzdy spokojenej. Jen nevim jestli radeji nevybrat novejsi model.