Usoman

Který zatopený lom je v ČR nejhlubší? A báli byste se v takovém lomu koupat, kdybyste věděli, že je velmi hluboký?

Nejlepší odpověď
annas

Uvádí se tyto:
Hloubka lomu Velká Amerika bývá udávána v rozmezí 67 až 80 m.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Velk%C3%A1_A­merika

Jindřichovice
„Bývalý lom má hloubku 70 metrů. Zatopený je do výšky 46 metrů a je zřejmě nejhlubší v republice“.
Zdroj: http://www.de­nik.cz/karlovar­sky-kraj/jindrichovice-vycisti-byvaly-lom-ohlidaji-si-ho-potapeci-20140315-2qxc.html

Do takové hloubky bych nevlezla.

--
Na zatopený lom jste se už ptal? Proč se ptáte znova?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-nejhlubsi-zatopeny-lom-v-cr-a-kolik-metru-vlastne-hluboky-je

Další odpovědi
anonym

jako nejhlubší znám lom Velká Amerika a raději se budu koupat ve velmi velké hloubce než v hloubce. plavu dobře, plavu rád 🙂

mosoj

Nechápu. Jaký je rozdíl koupat se v hloubce 50 m, nebo 3 m z hlediska utonutí.

marci1

Asi to bude lom „Velká Amerika“. Jeho hloubka se udává různě 80–100 m. Plavat bych tam rozhodně nechtěla. 🙂
Ale plavat je plavat, ale v Číně se chystají postavit ve 100 m lomu hotel pro 400 hostů. 🙂
http://www.li­dovky.cz/cina-architekti-umistili-hotel-do-100-metru-hlubokeho-lomu-pzf-/design.aspx?c=A120510­_155352_ln-bydleni_ter

sesednizkola

Nechápu, jaký je rozdíl mezi tím koupat se v 40 metrové hloubce nebo 3 metrové… snad jen ze začátku je takový zvláštní pocit, ale za pár minut je strach z příšery uvnitř hlubin Velké Ameriky pryč :):D Rozhodně doporučuji. Den ve Velké Americe je zážitek na dlouho. Jedno z nejhezčích míst v okolí Karlštejna.

Jan Kunčar

Buď umím plavat a pak je mi jedno, jestli pode mnou jsou dva metry nebo sedmdesát, nebo si nejsem jistý a potom plavu pouze v takové hloubce, kde dosáhnu nohama na dno.

annas

Ad mosoj,

to je pravda. Ale raději nechci vědět. Jednou na výletě na mě kluci zavolali, že si nějak troufám do největší hloubky. Zazmatkovala jsem a nebýt někdo na blízku, tak jsem se asi utopila. To ve mně zůstalo.

mosoj

Jo, jo psychika hraje prim.