Který zákon říká, že na reklamu na webu (affinite programy) je potřeba živnost?Jak je to přesně definováno v zákoně?

Když mi web vydělá do 500, a živnost stojí měsíčně 2000, není to trochu nerentabilní? Proč s tím poslanci něco neudělají, aby si šlo přivydělat a zároveň člověk nemusel být podnikatel?

Nejlepší odpověď
fablen

jak jste přišel na to, že živnost stojí měsíčně 2000? To je blbost. Zaplatíte pouze za vydání koncese a to je poplatek jednorázový. Zaplatil byste až po skončení roku finančnímu úřadu (pokud by Vám daň vůbec vyšla).

Definice živnosti:
Živností je soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených tímto zákonem (Zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání)

Doplňuji: pokud ale affinite programy nemáte jak píšete níže a jde o reklamu hostingu, pak si žádnou živností zbytečně nedělejte starosti a na FÚ skutečně doložte jen čestné prohlášení.

Zdroj: www.jakpodnikat.cz