JájsemRaibek

Který z účastníků silničního provozu má přednost?

Souběžně vede silnice I. třídy a cyklostezka, oddělené od sebe příkopem. V některých místech je mezi silnicí a cyklostezkou přejezd a pokračování na polní cestu. V tomto místě je cyklostezka označena dopravní značkou začátek a konec cyklostezky (před přejezdem konec a za přejezdem začátek cyklostezky).
Ze zákona o provozu na pozemních komunikacích je jasné, že jakmile končí cyklostezka je cyklista povinen dát přednost v jízdě.
Takže pokud z pole pojede auto nebo traktor má přednost před cyklisty, ale na přejezdu mezi silnicí a cyklostezkou musí dát přednost vozidlům jedoucím po silnici.
Jak je to však v případě, že auto nebo traktor odbočuje mimo silnici přes cyklostezku na polní cestu?
Při odbočování musí dát přednost on chodcům a cyklistům. Ale co ten konec cyklostezky?

Nejlepší odpověď
jáára

moc to komplikuješ.
Pole není komunikace, takže dává přednost všem a traktor ti nepojede přes lidi na chodníku.
Tam vjede až tam nikdo nebude anebo si ukážou.
¨
Edit: čtu to po čtvrtý. moc to komplikuješ.

Další odpovědi
cukrar

Pane Rainbeku,
Ve Vašem dotazu je chyba..
vozidlo odbočuje do pole a kříží cyklostezku? Kdepak, vždyť je ukončena dopravní značkou!! Takže vozidlo odbočí na místo ležící mimo silnici a nejede přes cyklostezku..

JájsemRaibek

http://www.ma­py.cz/zakladni?x=16­.6362281&y=49­.9197004&z=18&l=2&pa­no=1&pid=13871175&y­aw=4.481&fov=1­.257&source=mu­ni&id=810

JájsemRaibek

jááro, v tom případě to komplikuje ten, který tam osadil značky konec a začátek cyklostezky před průjezdem na pole.

jáára

moc to pitváš.
až tam pojedeš, tak se zachováš abys tam projel v jednom kuse. teorie stranou

jáára

to se tak dělá běžně všude.
https://www.go­ogle.cz/maps/@50­.215845,15.832625,3a,7­5y,28.88h,65.43t/da­ta=!3m6!1e1!3m4!1s9i­ekvCmNSA_wmdhm­WyPlag!2e0!7i1­3312!8i6656?hl=cs

Pepa25

To že „se to dělá“ není odpověď. Mě osobně by také zajímalo, PROČ se u nás takové hrůzy vytvářejí …