Který z těchto programovacích jazyků je nejlepší na začátek a který je nejužitečnější ?

Ruby viděl jsem to někde na internetu a přišlo mi to docela jednoduché
C
Delphi
Python četl jsem někde že je prý nejlehčí ale opravdu nevím jestli je to pravda

Odpovědi:

Pokročilý

Nejlehčí je asi Pascal - používá se k výuce na hromadě škol, ale jeho využitelnost není moc valná. Je dobrej na pochopení principu programování.

Jinak nejužitečnější bude Java (běží na všech operačních systémech s nainstalovaným java runtime environment) nebo takřka cokoli založeného na .NET (třeba C#, ale takový program poběží jen na Windows) obojí má pro a proti - viz. odkaz.

Jinak moje historie: Pascal -> serverový jazyk PHP -> C -> VBA, Java (a odvozeniny jako Javascript a Android)

Doplňuji:
Jinak na začátek je fajn český web Programujte.com

Zdroj: http://www.zive.cz/poradna/net -vs-java/sc-20-cq-462091/defau lt.aspx?consultanswers=1

Zlatý

C

Pythom z něj vychází

Delphi vychází z Pascalu

Pokročilý

Podle mě je nejlepší začínat se C#, stačí si koupit nějaké ty knihy a číst a číst...
Ale to, že programy v C# běží jen na Windows není pravda (nic proti Itter), na jiných operačních systémech si stačí nainstalovat Mono Runtime a běží ti to (C# běží, jako spousta jiných Microsoft-program. jazyků, na .NET Frameworku o Mirosoftu, Mono je .NET pro ostatní OS, dokonce i Android)

Moje historie: HTML -> CSS -> JavaScript -> PHP -> Java -> C#
Doplňuji:
od Microsoftu - ne "o Microsoftu" :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.