irij

Který z následujících formátů je nejkvalitnější obraz? AVI , DivX, Flash video,MOV,MOEG-1,MPEG-2,MPEG-3,Real Media ,

Windows Media,3 GP. Jedná se o možnosti, které nabízí program Pinnacle 12 pro uložení souboru.
Doplňuji:
A je možno teno formát(MPEG-2) potom nahát na DVD tak aby ho běžné DVDpřehrávače přehrály?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Na to nelze jednoznačně odpovědět. Záleží v jaké kvalitě je to natočeno, jaké je původní rozlišení, jak moc byl záznam ztrátově zkomprimován

Další odpovědi
Pantata

mpeg2

pechota

Z formátu MPEG 2 se v Pinnacle studiu (každé verzi) vytvoří disk DVD, tak, že se toto video vloží do projektu. Na kartě „EXPORT“ se zadá vytvořit disk. Z nabízených možností se vybere jaký. V tomto případě DVD. Do machaniky se vloží DVD a Studio už samo vytvoří soubory VOB, ze kterých se skládá DVD a následovně vypálí na DVD disk. Samotný formát MPEG 2 je na běžných dvd přehravačích nehratelný. pe

anonym

(A) nejlepší je MKV + H.264 + AAC (používá se hlavně u nových HD ripů)
(B) obvyklejší je méně kvalitní AVI + XviD/DivX + MP3

(Vysvětlivka: „kontejner + video format + audio format“)

Výslednou kvalitu pak určí datový tok, avšak při stejném datovém toku bude obraz h.264 lepší než xvid a ten bude při stejném datovém toku mnohem lepší než mpeg2

dnešní i nejlevnější dvd přerhávače si obvykle poradí s (B) ty novější i s (A) pak není nutné převádět tyto formáty, stačí jen MKV či AVI soubor vypálit na datový DVD a přehrávač si s tím poradí i bez převodu do starého MPEG2 formátu (převodem do mpeg2 by narostla velikost souboru a snížila se kvalita, každým převodem do jiného formátu se sníží kvalita zvlášť pokud je to tak nefektivní formát jako mpeg2).

/////

V těch videoformátů, které jste jmenoval vyberte DivX, lepší možnost by byl videoformát H.264 který však neuvádíte…