Lul

Který typ pádového synkretismu se neobjevuje u žádného ze jmenných paradigmat?

  1. nominativ sg. a genitiv pl.
  2. nominativ sg. a akuzativ sg.
  3. nominativ sg. a genitiv sg.

Dokáže mi někdo poradit a objasnit? Samozřejmě vím, co je synkretismus, ale nevím jak tuto otázku řešit. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Vyskloňujte si další vzory (je jich 14) zjistíte, jak se pády liší koncovkami a v kterých pádech se koncovky shodují.

Jeden příklad.

  1. vzor růže – nom. sg a gen. sg. = shoda – růže, růže, stavení, stavení …