Avatar uživatele
annas

Který typ osobního automobilu byste vyhlásili autem 20. století?

23. července 1903 se začal prodávat Ford Model A, první vůz automobilky Ford Motor Company. Automobil s motorem uprostřed sice ještě trochu připomínal kočár, vyráběl se pouhý rok a vzniklo jej jen 1700 exemplářů.

V r. 1908 vznikl první Model T určený k prodeji. Model T byl vůbec první sériově vyráběný automobil, sestavený ze standardizovaných – a tudíž zaměnitelných – součástek.

V roce 1999 byl Ford Model T vyhlášen „Automobilem století“.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Jahoda, dudu, vagra, rynek878, flodur, anonym před 4996 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Nejkrásnější a nejspolehlivější vůz všech století je vůz ŠKODA FAVORIT!!!!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Škoda Felicie,ale myslím tu,co se vyráběla v 60 letech

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Já bych hlasoval pro volkswagen brouk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Stejně jako pan Rynek,bych navrhla Favorita,nebo Formana.Možná je to tím,že jsem se v něm naučila řídit a dlouhé roky jsem s ním jezdila.Bylo z něho dobře vidět,opravil ho kterýkoli šikovnější chlap a náhradní díly byly laciné a dostupné.V zimě bez problémů vyjel i velký kopec(u nás se nesolí a sype jen o víkendech pro lufťáky).Když to občas nedalo a pootkala jsem se se svodidlem,tak oprava byla laciná.No,už šel můj miláček do důchodu a letos i Forman:-(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Absolutně nemožná shoda. To nejlepší je to moje !

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Nejlepší auto 20.století je právě to moje.Jsem mu vděčná za každý další měsíc provozu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek