annas

Který typ osobního automobilu byste vyhlásili autem 20. století?

23. července 1903 se začal prodávat Ford Model A, první vůz automobilky Ford Motor Company. Automobil s motorem uprostřed sice ještě trochu připomínal kočár, vyráběl se pouhý rok a vzniklo jej jen 1700 exemplářů.

V r. 1908 vznikl první Model T určený k prodeji. Model T byl vůbec první sériově vyráběný automobil, sestavený ze standardizovaných – a tudíž zaměnitelných – součástek.

V roce 1999 byl Ford Model T vyhlášen „Automobilem století“.

Nejlepší odpověď
rynek878

Nejkrásnější a nejspolehlivější vůz všech století je vůz ŠKODA FAVORIT!!!!!

Další odpovědi
kropitko

Škoda Felicie,ale myslím tu,co se vyráběla v 60 letech

ten který je

Já bych hlasoval pro volkswagen brouk.

martina1

Stejně jako pan Rynek,bych navrhla Favorita,nebo Formana.Možná je to tím,že jsem se v něm naučila řídit a dlouhé roky jsem s ním jezdila.Bylo z něho dobře vidět,opravil ho kterýkoli šikovnější chlap a náhradní díly byly laciné a dostupné.V zimě bez problémů vyjel i velký kopec(u nás se nesolí a sype jen o víkendech pro lufťáky).Když to občas nedalo a pootkala jsem se se svodidlem,tak oprava byla laciná.No,už šel můj miláček do důchodu a letos i Forman:-(

mosoj

Absolutně nemožná shoda. To nejlepší je to moje !

roxy52

Nejlepší auto 20.století je právě to moje.Jsem mu vděčná za každý další měsíc provozu.