Bronzový

Který TV signál je rychlejší digital nebo analog?

Dnes jsi manželka a dcera pustily dvě televize, stejnou stanici,jedna analog a druhá digitál a zřetelně byl vidět časový posun mezi televizemi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Oba dva signály se šíří stejně rychle.
Časový posun u digitálu nastává při zpracování signálu set-top boxem případně TV přijímačem.

Doplňuji:
Pro Pokaždejinak:
Zpoždění není na všech přijímačích stejné, TV přijímač většinou zpracuje signál rychleji než set-top box. Samozřejmě také záleží na kvalitě přijímače. Dražší a značkovější přijímače signál zpracují rychleji(i když se také najdou vyjímky)

Další odpovědi:

Bronzový

Rychlejší je analog, digitální vysílání má zpoždění.

Pamatuju si to od chvíle, kdy v hospodě měli na baru puštěnou televizi na analog, když byl hokej, a personál řval vždycky tak 10 sekund předtím, než padl gól nám v lokále na digitálu.

EDIT:
To, co píše Pokazdejinak, je nesmysl, to si z tebe na infolince vystřelili. Asi tím chtěli sdělit, že až nebude analog existovat, nebude existovat ani zpoždění mezi analogem a digitálem.

Nicméně např. u přímých přenosů to zpoždění zůstane, z technických důvodů je prostě přenos digitálním signálem pomalejší.

Bronzový

u nás už je analog dávno vypnutý, ale když to běželo ještě současně, tak digitál měl cca 4 sekundy zpoždění - volala jsem tenkrát na tu jejich infolinku a bylo mi řečeno, že až bude celá ČR digitální, tak to posunou a srovnají ;)

doplnění:
tak však jsem tam dala smajlíka ;) stejně myslím, že ta slečna na té lince prostě honem nevěděla, jak mě odbýt
ten 4s odstup byl ve městě všude stejný a neměnný, takže signál se určitě šíří stejně rychle jako analog - to zpoždění vzniká buď někde na vstupu při zpracování nebo na konci v set-top boxu, jak píše Hykam

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 428
Zlatý Drap 402
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.