janek66

Který TV signál je rychlejší digital nebo analog?

Dnes jsi manželka a dcera pustily dvě televize, stejnou stanici,jedna analog a druhá digitál a zřetelně byl vidět časový posun mezi televizemi.

Nejlepší odpověď
Hykam

Oba dva signály se šíří stejně rychle.
Časový posun u digitálu nastává při zpracování signálu set-top boxem případně TV přijímačem.

Doplňuji:
Pro Pokaždejinak:
Zpoždění není na všech přijímačích stejné, TV přijímač většinou zpracuje signál rychleji než set-top box. Samozřejmě také záleží na kvalitě přijímače. Dražší a značkovější přijímače signál zpracují rychleji(i když se také najdou vyjímky)

Další odpovědi
pokazdejinak

u nás už je analog dávno vypnutý, ale když to běželo ještě současně, tak digitál měl cca 4 sekundy zpoždění – volala jsem tenkrát na tu jejich infolinku a bylo mi řečeno, že až bude celá ČR digitální, tak to posunou a srovnají ;)

doplnění:
tak však jsem tam dala smajlíka ;) stejně myslím, že ta slečna na té lince prostě honem nevěděla, jak mě odbýt
ten 4s odstup byl ve městě všude stejný a neměnný, takže signál se určitě šíří stejně rychle jako analog – to zpoždění vzniká buď někde na vstupu při zpracování nebo na konci v set-top boxu, jak píše Hykam