Avatar uživatele
iceT

Který teploměr je lepší?

rtutový nebo digitální?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, Andělé, Kerberus, Terryle, Bičiště, SajmonModer, dědapetr před 4789 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Zdravotní sestra mě řekla že lepší je rtuťový je přesnější,ale na domácí měření digitální je pro rychlejší měření a orientační což pro domácnost stačí.Kvalitní digi teploměr je nákladný a táké přesný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jahudka_vlm

dig. je nepřesný, každý měří jinak, v černých ovcích byli jednoznačně pro rtuťové

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Terryle

Digitální je bezpečnější. Doma stejně potřebujeme teplotu spíš orientačně…
a když si vzpomenu na svý dávný dětský léta, rozbitý teploměry a nekonečnou fascinaci honěním kuliček rtuti a jejich spojováním a dělením (nechápu, jak jsem se k tomu mohla dostat, ale tu fascinaci si doteď vybavuju), bere mě z toho děs… a usuzuju, že děti jsou schopný něco tak krásnýho i z lásky sežrat.

Pokud jde o děti, byla bych pro digi, jednoznačně. Jinak podle toho, jak je důležitá teplota… (je rozdíl, jestli si teplotu při nachlazení měří normální člověk a někdo s vyléčenou rakovinou, kdo musí sledovat každou infekci…)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Rtuťový je přesnější, nepotřebuje baterie, digitální je rychlejší, mechanicky odolnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Záleží jak na co. Na naklepání byl lepší ten rtuťový, ale digi bude přesnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Také bych dal přednost tomu digitálnímu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Rtutˇový je asi přesnější,ale už jsem měla problém ho koupit.Prý jen digitální,tak jsem ho koupila a asi po měsíci chtěla změřit synovce,jenže došla baterka,tak jsem si jeho teplotu domýšlela bez teploměru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rolotr

Obecně nezáleží příliš na teploměru (musí být každý kalibrovaný a každý má odchylku), ale na místech kde se teplota měří. Teplota měřená zevně je závislá na mikrocirkulaci (oběhu v kůži) a tím může být teplota zkreslená.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek