mosoj

Který sval v liském těle je nejsilnější ?

Nejlepší odpověď
annas

Který je nejsilnější sval v lidském těle?

Neexistuje jediná odpověď na tuto otázku, protože existují různé způsoby, jak změřit sílu.

Absolutní síla (maximální síla), dynamická síla (opakované pohyby), pružná síla (rychle vyvinout sílu, a síla vytrvalost (odolávat únavě).

Existují tři typy svalů v lidském těle: srdeční, hladké a kosterní.

Svaly, které byly považovány za nejsilnější na základě různých definic síly (řazeno abecedně v angličtině):

  1. oční svaly
  2. velký hýžďový sval
  3. srdce
  4. žvýkací sval
  5. sval dělohy
  6. lýtkový sval
  7. jazyk

atd.

https://www.loc­.gov/rr/scitech/mys­teries/muscles­.html

Další odpovědi
quentos

Definujte „nejsilnější“. Zajímavě o tom píší ve zdroji – pokud jako nejsilnější berete ten, který je schopen vyvinout největší sílu, pak je to žvýkací sval.
Pokud nejsilnější znamená, že vydrží „nejdéle a nejpilněji pracovat bez přestávky“, pak je to bezesporu srdce.
Jazyk není jeden sval, skládá se z osmi různých svalů – takže zastánci jazyka jako nejsilnějšího „svalu“, který z těch osmi prohlásíte za nejsilnější?

Více ve zdroji.

Zdroj: http://wondero­polis.org/won­der/what-is-the-strongest-muscle-in-your-body/

Rokio

Podle mě je to srdce.

anonym

U mě je to můj jazyk.

Tw!st

Nejspíš stehenní svaly

anonym

Svěrač řitní.

marci1

Údajně nejsilnější sval, v poměru k jeho velikosti k lidskému tělu, je jazyk. 🙂

Zdroj: http://jpeg.cz/i­mages/2016/07/­18/axcES.jpg

mosoj

Síla a vytrvalost jsou dva rozdílné pojmy. Měl jsem na mysli opravdu tu sílu.
Je to ten žvýkací sval. Prý kdyby byl míso bicepsu, tak by se s jednou rukou dala zvedat 200 kg činka. Viz včerejší program na Prima ZOOM.