Lily321

Který stát má největší rybolovnou flotilu na světě ?

Nejlepší odpověď
annas

Japonsko vlastní největší rybářskou flotilu na světě a v počtu vylovených ryb má světové prvenství.

http://www.mi­kulik.estranky­.cz/clanky/ja­ponsko/hospodar­stvi.html

Další odpovědi
anonym

Někdy se tomu říká lov ryb a velryb pro vědecké účely, ale Japonci toho nejvíc zneužívají.

annas

Ad Bohemica. Přitom Japonsko je jednou z mála zemí na světě, kde je povolen lov velryb. Rub a líc ..

anonym

Ad. annas, to je právě ten partadox, že Japonci mají povolený odlov velryb, ale mnohem víc jich loví pro „vědecké účely“, ale ta konzumace je znát na jejich vysokém průměrném věku a celkově zdravější populace. Ach jo!