VMF

Který spisovatel přežvýkal jídlo 50× než polkl ?

Který spisovatel přežvýkal jídlo přesně 50× než polkl ? Bohužel google nepomáhá, tak kdyby někdo věděl.
Tuším, že to byl Kafka, ale o něm jsem tuto „zajímavost“ nenašla.

Nejlepší odpověď
annas

Bylo to trochu jinak. Pio dlouhém žvýkání pak suchý zbytek vyplivli.

„Na přelomu 20. století Američan Horace Fletcher usoudil, že hodně žvýkání a plivání je způsobem, jak ubývat na váze. Fletcherismus, jak se jeho metodě říkalo, doporučuje žvýkat jídlo tak dlouho, dokud se z něj všechna "dobrota“ nevyšťaví, a pak zbylou hmotu vyplivnout.

Byl velmi přesný v tom, kolikrát má člověk různé potraviny žvýknout, například jedinou šalotku celkem 700krát. Jeho metoda byla velmi oblíbená a měla řadu slavných následovníků včetně spisovatelů Henryho Jamese a Franze Kafky."

více v odkazu

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:kGWb6-csx74J:ona.id­nes.cz/nejdiv­nejsi-diety-v-dejinach-dgx-/dieta.aspx%3Fc%3DA13­0102_151703_di­eta_job+&cd=3­&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
konemy

No fuj. Copak si jídla vůbec nevážili?

marci1

Je zajímavé, že Kafka, ač byl vegetarián, nekuřák, nepil alkohol, kávu ani čaj, prodělal TBC a zemřel na rakovinu hrtanu.

VMF

Nejspíš je zde vidět, že fyzické zdraví je úzce spojeno s duševním stavem a myšlenkami. Byl to geniální člověk, ale z jeho děl je cítit, že byl sám uzavřený v sobě a „ztracený“ ve světě.

annas

Souvisí to i s výchovou, nešťastnou láskou, nakonec nemohl ani moc jíst a polykat, takže genialita je jako by v rozporu s ostatním.

annas

Měl předpoklady dané geneticky, takže byl náchylnější, když někde chytl bacil .

Pokud vás ještě zajímá původ příjmení Podlas, doplnila jsem v diskusi.
Neznamená, že Podlas musel bydlel pod lesem. Plvod je podle bydliště – pocházel z Podlesí.