annas

Který římský císař začal jako jeden z prvních pronásledovat křesťany?

Proč? Jak se jmenovaly slavnosti, které zavedl? Který známý filozof ho vychovával?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nero– jeho vychovatelem a rádcem byl filozof Seneca. Pak změna v Neronově chování – despotické, intriky, vraždy (matku, Seneca donucen spáchat sebevraždu), získává majetek boháčů. Údajně nechal zapálit Řím, aby si vytvořil dramatickou kulisu k recitaci o zkáze Tróje, z požáru obviněni křesťané – krutě pronásledováni. Nakonec spiknutí – Nero donucen k sebevraždě. Konec dynastie.
Zavedl gladiátorské zápasy-které v té době měly velkou oblibu u lidu.

Původně se jmenoval Lucius Domitius Ahenobarbus, přezdívka Ahenobarbus znamená latinsky Měděnobradý, což byla narážka na zrzavou barvu jeho vousů.Podle velmi populární legendy Nero nechal zapálit Řím a začal pronásledovat křesťany, s takovým popisem jeho vlády se setkáme např. u Tacita a Suetonia

Zdroj: http://recko-rim.ic.cz/prin­cipat.php