Pokročilý

Který režim na PC, chci-li mít vypnutý monitor ale procesy dále probíhající?

Který režim na počítači mám vybrat, když potřebuji aby se mi přes noc stahovaly filmy, ale obrazovka nesvítila a počítač byl poměrně "v klidu" ? A existuje vůbec nějaký takový režim? Díky
Doplňuji:
Díky moc za odpovědi, jo a mám notebook. nejčastěji stahuju z torrentů, a ty se při spánku vypnou jak již bylo v odpovědích zmíněno..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Marjá panno, a máš ntb nebo normální stolní počítač?

Jestli máš počítač + monitor, tak normálně stiskni tlačítko power na monitoru.
Pokud máš ntb, tak nepochybně na něm bude nějaká klávesová zkratka na vypnutí displeje. Např. na mém ntb je to Fn + F5 (Fn je modré a na klávese F5 mám symbol modrého sluníčka). Opětovným stisknutím téže kombinace kláves displej zapnu.

Další odpovědi:

Stříbrný

Z kama stahuješ? Jestliže jsem stahoval z helspy.cz (musíš platit), mohl jsem dát počítač spát a stahovalo dál, jestliže stahuj z torrentů, nestahuje se a jestliže stahuji z uložto-spadne to (vše zatím při režimu spánku)
Nepíšeš, že máš notebook, tudíž bych to asi vyřešil povypínáním co nejvíce procesů a nastavit větráčky na nejtižší chod, který ti nebude vadit ke spánku (lze vypnou, ale nesmíš uvařit PC) a následně vypnout monitor

Bronzový

Nabízí se více režimů, a není snad problém si vytvořit svůj, třeba monitor vypnout po 5 minutách a disk za 5 hodin nebo nikdy...

napájanie upresniť vypnúť monitor - ostatné voľby: nikdy

Zlatý

Na to není potřeba žádný režim. Monitor má síťový vypínač. Do počítače v režimu spánku = vypnutého počítače se nic stáhnout nemůže.

Já to mám vyřešeno pomocí routru Asus RT-N16, k němu jsem si pořídil přenosný HDD, na oficiálním firmwaru jde stáhnout Download manažer, který stahuje jak torrenty, tak i ostatní soubory, takže klidně vypnu PC a film se mi krásně stáhne.
Výhoda je i vzdálená správa přes webinterface, takže když uvidím v práci nějakou novinku, tak si jí mohu stáhnout na HDD co mám doma, příjdu z práce a můžu se koukat.

Bronzový

já mam normálně spořič černé pozadí s logem WINDOWS XP a to tam běhá asi minutu a pak mi na monitoru naskočí hláška jako při vypnutí - NO SIGNAL a vypne se pak pohnu myší jako klasicky při spořiči a jede - mám to asi na 10 minut když nic nekliknu a nehnu myší, u filmů se mi to nevypíná takže jsem spokojenej

Jestli dáš počítači "spát", tak usne a tím pádem se nebude nic stahovat. Dávat ho do režimu spánku je tedy hloupost.

Nejlepší je použít nějaký program na stahování (např. u ShareRapidu je to ShareRapid Downloader, ten umí po dokončení stahování počítač i úplně vypnout).

Pokud toto nemůžeš, tak navrhuju následovat to, co napsal Alesh: vypnout monitor tlačítkem a dál to neřešit.

Anebo si stahuj jen přes den, když na počítači děláš i něco jiného :-)

Bronzový

A není nejjednodušší ten notebook prostě zavřít? :) ... a případně ještě nastavit nějaký šetřící režim, aby ztišil větráčky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.