marta52

který program je lepší? Mám nainstalovaný avast a nyní jsem dostala od Alzy Mc Afee, který z nich je lepší?

Nejlepší odpověď
McArthur

Tady je odkaz na jeden „nestranný“ test: http://www.av-test.org/en/new­s/news-single-view/win-xp-7-81-internet-security-suites-complete-an-endurance-test-lasting-6-months/

Avast v něm dopadl dobře, McAfee o trošku lépe. Nutno ale dodat, že Avast byl ve verzi Free a McAfee byl ve verzi Internet Security a že je to dělané na americké podmínky. McAfee je jinak téměř ke každé komponentě a počítači zdarma. Avast se Ti bude lépe ovládat a bude lépe reagovat na hrozby v našich podmínkách se vyskytující, a tak za mě bych doporučil Avast. Pokud patříte k rozumným lidem a na Internetu moc neblbnete, tak bohatě stačí verze Free. Jinak doporučím obětovat těch pár korun a Avast si koupit.

Podobný test udělal letos i časopis dTEST. Zde Avast Free dostal 55 % a placený McAfee Internet Security jen 47 %. Odkaz: https://www.dtes­t.cz/clanek-3483/test-ochran-pocitace-2014

Další odpovědi
Banán88

kazdy ma sva + a – .. 100% neni zadny.. kazdopadne jeden z nich vypnete, dva spustene tvori otevrenou branu..

Alesh

McAfee jsem měl nainstalovaný na ntb, když jsem ho koupil, furt blblo připojení, vypadával net, odinstalování pořádně nešlo, pomohla až reinstalace oken. Pak jsem dal vyzkoušený Avast a vše šlape jak má. Kámoš měl podobnou zkušenost s McAfee. Za mě tedy je odpověď jasná. V práci máme McAfee a jede to v pohodě. Mám takové podezření, že se to trochu hádá s wi-fi sítěmi, ale je to jen domněnka.

setapouch

S oběma mám „tragickou“ zkušenost. Avast se nechá poměrně snadno malwarem vyřadit a McAfee má problém s detekcí (nebyl detekovaný ještě týden po zaslání malwaru, který MSE – viz níž, bez problémů detekoval).

Osobně na Windows 7 používám Microsoft Security Essentials. Má své mouchy, co se správy týká, ale v detekci jej považuji za nejlepší.
Doplňuji:
„nebyl detekovaný ještě týden po zaslání malwaru“ – mělo být „malware nebyl detekovaný ještě týden po zaslání“ :D

setapouch

Banán88: proč myslíš?