annas

Který přírodovědec využil své zkušenosti cestovatele, lovce a chovatele zvířat a ovlivnil generace milovníků přírody?

Němec – narozený 2. 2. v 20. letech 19. st. Vykonal mnoho pro popularizaci přírodních věd. Jeho dílo bylo mnohokrát přeloženo do všech světových jazyků. Na tom nic nemění fakt, že jak přibývalo znalostí v oblasti přírodních věd, mnohá autorova tvrzení byla z vědeckého hlediska překonána.

Jak se jmenuje jeho dílo?

Nejlepší odpověď
rynek878

Brehm Alfred Edmund
2.2.1829–11.11.1884
německý zoolog, cestovatel

Ředitel zoologické zahrady v Hamburku. Založil akvárium v Berlíně. Hlavní dílo: Život zvířat (13 svazků).

Zdroj: moje knihovna