Bronzový

Který prášek na zmírnění bolesti hlavy?

a proč myslíte že zrovna ten? bolest hlavy nepravidelná cca 1x za 2 měsíce.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Jednou za čas je to úplně jedno. Vezmi si ten který ti pomáhá. Není třeba z toho dělat drama.
Na každého působí léky jinak.

Jinak musím opravit "Dane" Ibuprofen ( a je jedno jestli je od firmy APO nebo ne) žaludek dráždí !!!! Paracetamol ( paralen)zase zatěžuje játra, ale to všechny léky, atd. atd.

Stříbrný

Záleží na tom, co je příčinou bolesti. Může to být hlava, může to být krční páteř, může to být únava očí, prostě cokoli.
Nějaké analgetikum. Ibalgin, ale třeba jen anopirin.
Těžko soudit takto na dálku.

Pokročilý

Od bolesti hlavy, zubů, zad, při podvrtnutí apod. používám apo-ibuprofen 400 mg. Zmirňuje bolest různého původu a podle mého názoru dráždí žaludek méně než aspirin nebo acylpirin.

(V příbalové informaci je popsáno podrobně o jaký přípravek se jedná a k čemu se používá, komu není určen nebo kdy je potřeba dbát zvýšené opatrnosti.)

Stříbrný

Žádný prášek neber, je to svinstvo, zatáhni závěsy a spi, nebo jen lež a dej si obklad, přečti si jaký
http://www.rehabilitace.info/…

Stříbrný

Je to úplně jedno.

Stříbrný

Ibuprofen na mě nezabírá, Valetoly abych vzala tři a pak je mi zle. Tabletkové léky obsahují kofein, který mě moc "nabudí". S úspěchem požívám čípky Indometacin (na předpis-bez problémů). Já už potřebuji silnější sílu "100", je i "50". Moc často ho nepotřebuji. Do hodiny po požití je od bolesti hlavy klid, žádné vedlejší účinky. Ale je třeba zatmít okna, vypnout TV, NTB i radio, aby žádný hluk nerušil.
Doplňuji:
Jo, doplatek na krabičku, 10 čípků, byl loni asi 35 Kč. Doporučila bych rovnou ty silnější "stovkové".

Diskuze k otázce

Pokročilý

Dane

Léky mohou škodit stejně jako každodenní pití kávy a alkoholu nebo spožívání tučných a solených jídel.

Bronzový

da ny

jen doplním:
Ibuprofen je vždy vhodný jen ke krátkodobému užívání!
Prodává se v lékárnách APO - ibuprofen RAPID 400mg/ 10 soft kapslí, APOTEX.
JE URČEN NA BOLEST, AKUTNÍ ZÁCHVAT MIGRÉNY, HOREČKY.
Max. 3 tablety denně (120 mg).

Člověk, který nebere takové léky pravidelně pocítí úlevu po každém "léku" určeném proti bolest hlavy.
Mně pomáhalanapř. i jóga prstů, Sujok apod. = mačkání akupresurních bodů, čili bez prášků :)

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.