Avatar uživatele
postcd

Který prášek na zmírnění bolesti hlavy?

a proč myslíte že zrovna ten? bolest hlavy nepravidelná cca 1× za 2 měsíce.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3224 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Jednou za čas je to úplně jedno. Vezmi si ten který ti pomáhá. Není třeba z toho dělat drama.
Na každého působí léky jinak.

Jinak musím opravit „Dane“ Ibuprofen ( a je jedno jestli je od firmy APO nebo ne) žaludek dráždí !!!! Paracetamol ( paralen)zase zatěžuje játra, ale to všechny léky, atd. atd.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Záleží na tom, co je příčinou bolesti. Může to být hlava, může to být krční páteř, může to být únava očí, prostě cokoli.
Nějaké analgetikum. Ibalgin, ale třeba jen anopirin.
Těžko soudit takto na dálku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dane

Od bolesti hlavy, zubů, zad, při podvrtnutí apod. používám apo-ibuprofen 400 mg. Zmirňuje bolest různého původu a podle mého názoru dráždí žaludek méně než aspirin nebo acylpirin.

(V příbalové informaci je popsáno podrobně o jaký přípravek se jedná a k čemu se používá, komu není určen nebo kdy je potřeba dbát zvýšené opatrnosti.)

Upravil/a: Dane

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Žádný prášek neber, je to svinstvo, zatáhni závěsy a spi, nebo jen lež a dej si obklad, přečti si jaký
http://www.re­habilitace.in­fo/bolesti-2/teplo-nebo-chlad-jaky-obklad-na-silene-bolesti-hlavy/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Je to úplně jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Ibuprofen na mě nezabírá, Valetoly abych vzala tři a pak je mi zle. Tabletkové léky obsahují kofein, který mě moc „nabudí“. S úspěchem požívám čípky Indometacin (na předpis-bez problémů). Já už potřebuji silnější sílu „100“, je i „50“. Moc často ho nepotřebuji. Do hodiny po požití je od bolesti hlavy klid, žádné vedlejší účinky. Ale je třeba zatmít okna, vypnout TV, NTB i radio, aby žádný hluk nerušil.
Doplňuji:
Jo, doplatek na krabičku, 10 čípků, byl loni asi 35 Kč. Doporučila bych rovnou ty silnější „stovkové“.

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dane

Léky mohou škodit stejně jako každodenní pití kávy a alkoholu nebo spožívání tučných a solených jídel.

před 3217 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

jen doplním:
Ibuprofen je vždy vhodný jen ke krátkodobému užívání!
Prodává se v lékárnách APO – ibuprofen RAPID 400mg/ 10 soft kapslí, APOTEX.
JE URČEN NA BOLEST, AKUTNÍ ZÁCHVAT MIGRÉNY, HOREČKY.
Max. 3 tablety denně (120 mg).

Člověk, který nebere takové léky pravidelně pocítí úlevu po každém „léku“ určeném proti bolest hlavy.
Mně pomáhalanapř. i jóga prstů, Sujok apod. = mačkání akupresurních bodů, čili bez prášků :)

před 3223 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek