Pokročilý

Který pes je nejlepší "myšilov"?

Zajímá mne rasa spíše menší, která má v genech přirozenou schopnust lovit drobné hlodavce. Dík za tip.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Jak už z názvu vyplývá, tak ratlíci, stájoví pinčové a teriéři.
Oficiálně se jim říká krysaříci, různé typy pinčů a kníračů a celá škála teriérských plemen, např.Jack Russell terier, foxteriéři, bedlington , jagteriér atd.
Všeobecně má mnoho plemen tyto vlohy, které jsou pozůstatkem loveckého pudu, takže i mnohá , dnes společenská plemena se velmi často projevují jako zdatní lovci hlodavců.

Další odpovědi:

Zlatý

Nejlepší zkušenost mám s kříženci terierů.
Jinak další terieři, krysaříci a dokonce jsem viděl i úspěšného jezevčíka ;-) Dá se tedy říct že hlavně menší psi, jen ne módní a přešlechtěná plemena.
Doplňuji:
Důležité je psa k lovu myší zpočátku vést, tedy chodit s ním třeba po polích a společně ukryté hlodavce hledat. Pak mu jen stačí říct třeba 'myšička' a jede jako stroj, hraboše dostane i ze země a baví ho to ;-)

Stříbrný

Dnes jsou to "gaučáci," ale původně vyšlechtěni pro lov krys a potkanů: pražský krysařík, yorkshire terrier.

Měli jsme doma fenku rasy neurčité (pouliční směska) a ta byla na drobné hlodavce bezkonkurenční. Ťapka si udělala pořádek nejenom doma, ale chodila "uklízet" i k sousedům.
No a jinak bych začala u rasy, která to má přímo v názvu: Pražský krysařík.

Pokročilý

Křepelák , ještě lépe fenka této rasy.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.