DceFR

Který pes je nejlepší „myšilov“?

Zajímá mne rasa spíše menší, která má v genech přirozenou schopnust lovit drobné hlodavce. Dík za tip.

Nejlepší odpověď
anonym

Jak už z názvu vyplývá, tak ratlíci, stájoví pinčové a teriéři.
Oficiálně se jim říká krysaříci, různé typy pinčů a kníračů a celá škála teriérských plemen, např.Jack Russell terier, foxteriéři, bedlington , jagteriér atd.
Všeobecně má mnoho plemen tyto vlohy, které jsou pozůstatkem loveckého pudu, takže i mnohá , dnes společenská plemena se velmi často projevují jako zdatní lovci hlodavců.

Další odpovědi
www

Nejlepší zkušenost mám s kříženci terierů.
Jinak další terieři, krysaříci a dokonce jsem viděl i úspěšného jezevčíka 😉 Dá se tedy říct že hlavně menší psi, jen ne módní a přešlechtěná plemena.
Doplňuji:
Důležité je psa k lovu myší zpočátku vést, tedy chodit s ním třeba po polích a společně ukryté hlodavce hledat. Pak mu jen stačí říct třeba ‚myšička‘ a jede jako stroj, hraboše dostane i ze země a baví ho to 😉

cochee

Dnes jsou to „gaučáci,“ ale původně vyšlechtěni pro lov krys a potkanů: pražský krysařík, yorkshire terrier.

anonym

Měli jsme doma fenku rasy neurčité (pouliční směska) a ta byla na drobné hlodavce bezkonkurenční. Ťapka si udělala pořádek nejenom doma, ale chodila „uklízet“ i k sousedům.
No a jinak bych začala u rasy, která to má přímo v názvu: Pražský krysařík.

Jádrohlod

Křepelák , ještě lépe fenka této rasy.