Adam

Který panovník před Matyášem rekatolizoval české země?

Odpovědi
standa

PŘED Matyášem, který kraloval někdy do Bílé hory (tj.1620), seděl na trůně snad 40 let Rudolf II., ale ten neměl s rekatolizací nic společného, protože k rekatolizaci (myšleno její násilné podobě), kterou realizovali především jezuité, bylo přistoupeno AŽ po bitvě na Bílé hoře (1620). No a to bylo za kralování těchto pánů:

  1. Fridrich (I.) Falcký (ale ten byl jen zimním králem a do procesu rekatolizace vůbec nezasáhl)
  2. Ferdinand II. někdy zvaný též jako fanatický katolík

Takže moje odpověď je jasná „Ferdinand II.“