Evasky

Který obor by jste mi doporučily? Zahradník nebo zahradnictví?

Zahradník s VL.
Zahradnictví (interiéry, exteriéry, desing zahrad) s M.

Nejlepší odpověď
Wortygen

Na zahradníka si můžeš udělat nástavbové studium , ne? ;)
Jinak já bych si nejspíš vybral zahradnictví.

Další odpovědi
terry

Ten, který má širší záběr.
Tak asi zahradnictví.

anonym

Evasky, pokud se podíváš na internet, tak vyučíš-li se zahradníkem (zahradnicí), můžeš pokračovat ještě dvouletým studiem maturitního oboru „zahradnictví“. Je těžké Ti v tomto směru radit, co pro Tebe bude lepší. Pokud máš slušné známky, tak je zbytečné ztratit studiem dva roky. V tom případě běž rovnou na maturitní obor.
Má bývalá kolegyně pojišťovačka studovala při zaměstnání VŠZ v Brně, obor zahradnictví. Už za studií vypracovávavala několik projektů svým známým. Je to krásná práce. Moc se mi líbilo, když jsme se na mojí zahradě bavívaly o různých kombinacích sesazování rostlin, probíraly jak nejefektivněji rostlinky hnojit, jak je množit atd. Byla tím doslova posedlá, ale byla to krásná posedlost.

I_hate

Též bych ti doporučil jít ihned na obor s maturitou „Zahradnictví“. 😉

Libas

Osobně bych si vybral obor zahradnictví, zaměření je širší. Doporučuji například tuhle střední zahradnickou školu www.skolarajhrad.cz