Raddess

Který notebook mi poradite?

Dobry vecer,

Posledni 2 roky jsem notebook ani pc nepouzival, vystacil jsem si ze snartphonem a tabletem.
Nyni jsem zacal natacet recenze o aplikacich na telefony, bohuzek pdotrebuji videa prostrihat, nahrat komentare a take nejakou grafiku. Proto jsem se rozhodl poridit si notebook. Cenove rozmezi 15 – 20 000,–
Samozrejme cim levnejsi tin lip. Pozadavky jsou proste jen at je to notebook, ktery bude slapat bez problemu, zadne sekani a neco podobneho. Taky jeden z pozadavku je si zahrat na co bejlepsi detaily hru Mafia 2. :D
To je podle mne vse. Prosim o nejake vase navrhy co by jste mi doporucili. Sanozrejme 15palcu a vice.

Dekuji Vam.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Žádný, notebook na kterém půjde svižně editovat video za 20 000 asi neseženeš. A grafika na 15ti palcovém monitoru taky není žádná pohodlná práce.

Další odpovědi
klob1

Už to tu se mnohokrát řešilo. Mám tu článek ohledně zvuku u značky Dell. Je Pr D… a sedí, nekupovat, je to opravdu Vážné!
Tak si myslím, že pořídíš i v té ceně, zatím se ani v těch profi studiích nepoužívájí extra výkony. Spíš tak střední. Krabice nezáleží a to písmo na povrchu také! Důležité co uvnitř je!
Sice se dává lepší grafika a obere na něčem. Tak paměť RAM, stejně nejvíce si bere ze základní. Takže asi stačí rozšířená 4GB( 8GB se málokdy využilo,ale je to rezerva). Procesor I5,ale zvládne to i I3. každopádně záruka největší na vše je Intel se MicroSoftem. Hele jsou lidé, že dají od Linux, ten nemám osvědčený. Ale najdou se lidé, co mají zkušeností s ním. Tu grafiku nepočítat s tím,aby byla součástí základní desky, lépe zvlášť nebo obě. Mohou být v compu dvě grafiky. právě ta co je andesce, ráda využívá právě a zatěžuje pak paměť Ram. Hardisk apod. Záleží kolik chceš tam mít uloženého,ale je dobré mít nějaký větší disk. Občas, když se zaplní, tak to dělá, že zpomalý se výkon počítače podstatně.
Display, led,ale podívej se, jak se dívá z více uhlů jestli netmavne. Dnes asi LED obrazovka. 15" stačí. a pokud budeš na pojovat na velký obraz TV nebo doma monitor, Tak zbytečný velký obraz na compu. S velkým obrazem se snižuje kvalita obrazu. Podívat na různá grafická napojení až už dovnitř nebo ven. Jinak se dá koupit nějaká opravdu velice kvalitní grafika, pro profi studia i mimo počítač, která se dá napojit s počítačem. Ale to stojí hold. My koupili 4 jádrový počítač a doplnili grafiku, takže máme grafiku, co by stála 100 tis.za cenu 33tisíc. A ta skutečně umí moc. jenže to an to tvoje by byla opravdu moc zbytečná.Pokud tě to nemá živit vyloženě.
Jo ten procesor I5 má to,že ,když potřebuje, tak se nataktuje jako 4 jádro. Jinak mám 3 počítače. Každý na něco jiného.
Chce si projít co máš v okolí za prodejny sepsat si to v parametrech a nekupovat takzv. „chceme se zbavit!“ My koupili noťas slušný dost myslím 17tis, ale je pravda, že by stál o noho více. Ccde to sledovat amít jasno, co skutečně chceš od noťase. Za cenu ,noťas se stejným výkonem bude dražší nežli normální domácí comp. Pak co tam máš, mnoho nevyměníš v notebooku, je to většinou natvrdo. Ber to, že je to spotřební věc, takže rychle stárne. A tím i dost věcí na něm.
Také záleží jak kvalitní filmy budeš chtít stříhat. Jaká rozlišení a velikosti pak zobrazit. Podle toho je potřeba i ta grafika a výkon paměť grafiky. Konektory na připojení.
A hlavně 3D, Full HD, HD a vše, co kolem zobrazení a nahrávání.Také jaký budou rychlosti přístupů. Rychlost pamětí, uložných medií, disků.
Nneí to jen říci, budu stříhat film nebo upravovat. Ještě je kolem i jiných nutných zařízení, pokud se člověk chce tomu věnovat na nějaké alespoň střední úrovni.
Takže přeji úspěch ve výběru.